A bylo jitro

A bylo jitro

A bylo jitro stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy A bylo jitro z Sajjid Kašua

 • Název knihy: A bylo jitro
 • Autor knihy: Sajjid Kašua
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 232
 • Žánrové knihy: Společenské romány
 • ISBN: 978-80-87855-65-2
 • EAN: 9788087855652
 • Dostupné soubory: a-bylo-jitro-313828.pdf, a-bylo-jitro-313828.epub, a-bylo-jitro-313828.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy A bylo jitro v dolní části stránky

Shrnutí knihy A bylo jitro z Sajjid Kašua

Hrdinou této mimořádné knihy je arabský novinář, který vystudoval izraelské školy. Píše hebrejsky a pracuje jako reportér pro izraelské noviny. Jeho národnost mu umožňuje přístup do arabského prostředí a on pro své noviny přináší pravidelné reportáže o událostech na Západním břehu. Po násilných potyčkách, při nichž izraelská armáda potlačí palestinské demonstrace, však před ním vyvstane otázka osobní identity. Jeho reportáž je kritická a on následně ztrácí své postavení v redakci. Ve snaze řešit existenční problémy se rozhodne odstěhovat se spolu s rodinou zpět do arabské vesnice, z níž pochází. Brzy si však uvědomuje, že arabská společnost, kterou znával, se změnila. Vesnice je plná náboženského fundamentalismu, který je vyhrocený pocity nepřátelství vůči izraelskému státu. Jeho situace se ještě zhorší, když jednoho rána izraelská armáda bez jakékoli zřejmé příčiny vesnici neprodyšně uzavře a odřízne od dodávek potravin, vody, elektřiny i od spojení s okolním světem. V mezních chvílích se pak, podobně jako v Pánu much Williama Goldinga, začínají rozpadat i civilizační pouta a nastupuje barbarství.
Hrdina knihy má řadu autobiografických rysů. Sajjid Kašua sám pracoval pro izraelské noviny a televizi a jeho reflexe krize identity, kterou mu přinášelo zaměstnání hebrejsky píšícího arabského novináře, je mimořádná, stejně jako jeho svědectví o komplikovaném a tragickém vztahu mezi Araby a Židy, kritické k oběma stranám.

Stáhnout A bylo jitro knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu A bylo jitro je 232 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy A bylo jitro kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

A bylo jitro z Sajjid Kašua – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize A bylo jitro z Sajjid Kašua.

Populární vyhledávání: A bylo jitro pdf, stáhnout A bylo jitro pdf, stáhnout A bylo jitro knihu pdf, A bylo jitro kniha ve formátu pdf, zdarma A bylo jitro kniha ke stažení, zdarma A bylo jitro ebook ve formátu pdf, A bylo jitro knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout A bylo jitro pdf? Jak mohu stáhnout A bylo jitro kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout A bylo jitro zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu A bylo jitro? stáhnout A bylo jitro epub, stáhnout A bylo jitro ebook epub, A bylo jitro e-kniha ve formátu epub, zdarma A bylo jitro ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu A bylo jitro epub? Jak stáhnout knihu A bylo jitro ve formátu epub? A bylo jitro mobi, stáhnout A bylo jitro mobi, stáhnout A bylo jitro e-kniha mobi, A bylo jitro kniha ve formátu mobi, zdarma A bylo jitro ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu A bylo jitro mobi? Jak mohu stáhnout knihu A bylo jitro v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout A bylo jitro z Sajjid Kašua zdarma? Jak stáhnout A bylo jitro z Sajjid Kašua e-knihu zdarma?

Leave a Reply