Šalomounova pečeť

Šalomounova pečeť

Šalomounova pečeť stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Šalomounova pečeť z Samokovlija Isak

 • Název knihy: Šalomounova pečeť
 • Autor knihy: Samokovlija Isak
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 286
 • Žánrové knihy: Světová próza
 • ISBN: 978-80-7465-236-3
 • EAN: 9788074652363
 • Dostupné soubory: salomounova-pecet-313555.pdf, salomounova-pecet-313555.epub, salomounova-pecet-313555.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Šalomounova pečeť v dolní části stránky

Shrnutí knihy Šalomounova pečeť z Samokovlija Isak

Soubor povídek jugoslávského dramatika a prozaika.

Za poslední „balkánské války“ v první polovině 90. let minulého století se někteří čeští publicisté ve snaze pochopit příčiny velkosrbského obléhání a ostřelování Sarajeva občas dovolávali Andrićovy charakteristiky Bosny jako „země nenávisti a strachu“, třebaže spisovatel tuto nemilosrdnou charakteristiku vložil do pera literárního hrdiny povídky Dopis z roku 1920, jenž před tou údajnou nenávistí uprchl posléze do (asi méně nenávistné?!) západní Evropy (ovládané v té době Hitlerem, Mussolinim a Frankem a těmi, kteří těm třem ustupovali) a který zahynul ve Španělsku jako lékař při leteckém útoku na nemocnici i se svými pacienty.
Bylo mi vždy líto, že těmto našim znalcům Bosny zároveň jako protipól nevytanulo na mysli také docela jiné pojetí země v průsečíku čtyř náboženství, národností a kultur: pojetí sarajevského lékaře a prozaika Isaka Samokovliji, který hned v první své povídce Rafův dvorek uvádí na scénu takříkajíc sousedskou Bosnu, kde kolem jednoho dvorku žijí v míru a bázni boží lidé různých vyznání a kde se katolická holčička jaksi samozřejmě modlí k Matce Boží za umírajícího židovského žebráka.

Stáhnout Šalomounova pečeť knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Šalomounova pečeť je 286 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Šalomounova pečeť kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Šalomounova pečeť z Samokovlija Isak – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Šalomounova pečeť z Samokovlija Isak.

Populární vyhledávání: Šalomounova pečeť pdf, stáhnout Šalomounova pečeť pdf, stáhnout Šalomounova pečeť knihu pdf, Šalomounova pečeť kniha ve formátu pdf, zdarma Šalomounova pečeť kniha ke stažení, zdarma Šalomounova pečeť ebook ve formátu pdf, Šalomounova pečeť knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Šalomounova pečeť pdf? Jak mohu stáhnout Šalomounova pečeť kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Šalomounova pečeť zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Šalomounova pečeť? stáhnout Šalomounova pečeť epub, stáhnout Šalomounova pečeť ebook epub, Šalomounova pečeť e-kniha ve formátu epub, zdarma Šalomounova pečeť ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Šalomounova pečeť epub? Jak stáhnout knihu Šalomounova pečeť ve formátu epub? Šalomounova pečeť mobi, stáhnout Šalomounova pečeť mobi, stáhnout Šalomounova pečeť e-kniha mobi, Šalomounova pečeť kniha ve formátu mobi, zdarma Šalomounova pečeť ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Šalomounova pečeť mobi? Jak mohu stáhnout knihu Šalomounova pečeť v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Šalomounova pečeť z Samokovlija Isak zdarma? Jak stáhnout Šalomounova pečeť z Samokovlija Isak e-knihu zdarma?

Leave a Reply