Antigona

Antigona

Antigona stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Antigona z Sofoklés

 • Název knihy: Antigona
 • Autor knihy: Sofoklés
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 80
 • Žánrové knihy: Historické romány
 • ISBN: 978-80-8061-932-9
 • EAN: 9788080619329
 • Dostupné soubory: antigona-313012.pdf, antigona-313012.epub, antigona-313012.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Antigona v dolní části stránky

Shrnutí knihy Antigona z Sofoklés

Sofokles je jeden z najväčších starogréckych dramatikov. V jeho hrách dominuje ľudská vôľa, psychológia jednotlivých postáv a z nej vyplývajúce antagonizmy a konflikty, ktorých povaha býva práve tak osobná ako spoločenská. Jeho zachované dramatické dielo je dodnes živé, no spomedzi všetkých hier najživšia je Antigona. Hra sa odohráva v mýtickej dobe pred tébskym palácom. Po smrti kráľa Oidipa sa vlády v Tébach spoločne ujali jeho dvaja synovia Polyneikes a Eteokles. Zakrátko však vznikli medzi nimi rozpory a v boji sa navzájom pripravili o život. Po ich smrti sa vlády ujal ich strýko Kreón. Dej Sofoklovej Antigony sa začína vo chvíli, keď nový tébsky kráľ vydá rozkaz, že iba Eteokles smie byť pochovaný so všetkými poctami. Jeho brat Polyneikes, ktorý sa pokúšal dobyť Téby, si však podobný pohreb nezaslúži, a preto má ostať nepochovaný napospas divej zveri. Knižné vydanie obsahuje celkom nové, prepracované vydanie prekladu hry Antigona. Jazyková interpretácia profesora J. Špaňára vznikla ako podklad prebásnenia na objednávku SND a dielo prebásnil Ľubomír Feldek (1970). Text hry vyšiel aj knižne (Slovenský spisovateľ – 1974, Tatran – 1982). Výsledkom nového Feldekovho prebásnenie hry (prepracoval takmer celý jej preklad) je jambický trimeter, ktorý znova upevnil a verše všetkých replík sú teraz dvanásťslabičné – tak ako v origináli.

Stáhnout Antigona knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Antigona je 80 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Antigona kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Antigona z Sofoklés – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Antigona z Sofoklés.

Populární vyhledávání: Antigona pdf, stáhnout Antigona pdf, stáhnout Antigona knihu pdf, Antigona kniha ve formátu pdf, zdarma Antigona kniha ke stažení, zdarma Antigona ebook ve formátu pdf, Antigona knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Antigona pdf? Jak mohu stáhnout Antigona kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Antigona zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Antigona? stáhnout Antigona epub, stáhnout Antigona ebook epub, Antigona e-kniha ve formátu epub, zdarma Antigona ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Antigona epub? Jak stáhnout knihu Antigona ve formátu epub? Antigona mobi, stáhnout Antigona mobi, stáhnout Antigona e-kniha mobi, Antigona kniha ve formátu mobi, zdarma Antigona ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Antigona mobi? Jak mohu stáhnout knihu Antigona v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Antigona z Sofoklés zdarma? Jak stáhnout Antigona z Sofoklés e-knihu zdarma?

Leave a Reply