Apollinaire

Apollinaire

Apollinaire stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Apollinaire z Julia Hartwigová

 • Název knihy: Apollinaire
 • Autor knihy: Julia Hartwigová
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 400
 • Žánrové knihy: Literární biografie
 • ISBN: 978-80-7407-346-5
 • EAN: 9788074073465
 • Dostupné soubory: apollinaire-315902.pdf, apollinaire-315902.epub, apollinaire-315902.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Apollinaire v dolní části stránky

Shrnutí knihy Apollinaire z Julia Hartwigová

Tato kniha o uměleckém životě bohémské Paříže počátku minulého století nedává nahlédnout pouze do života Guillauma Apollinaira – básníka s naprosto novou imaginací a převratnou poetickou vizí – ale propojuje jeho příběh s osudy řady literátů, malířů a dalších umělců, kteří tvořili okruh jeho nejbližších známých.
Před očima se zde čtenáři rozvíjejí životní osudy tak notoricky známých osobností jako Pablo Picasso, Georges Braque, Alfred Jarry či Henri Rousseau. Ústřední postavou je zde přesto proslulý básník, jehož dílo se promítlo do tvorby několika generací autorů a i k nám pronikly jeho překlady velmi rychle – známá báseň Pásmo hned krátce po první světové válce, tedy záhy po svém vzniku. Není bez zajímavosti, že Apollinaire počátkem minulého století navštívil Prahu, což v jeho díle zanechalo stopy nejen v samotném Pásmu, ale například i v povídce Pražský chodec. Příběh tohoto francouzského básníka s polskými kořeny – občanským jménem byl Kostrowicki – zde autorka rozhodně nepředkládá jako sérii suchých faktů, ale čtivě nám zprostředkovává pohled do životem tepající metropole uměleckého světa.

Stáhnout Apollinaire knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Apollinaire je 400 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Apollinaire kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Apollinaire z Julia Hartwigová – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Apollinaire z Julia Hartwigová.

Populární vyhledávání: Apollinaire pdf, stáhnout Apollinaire pdf, stáhnout Apollinaire knihu pdf, Apollinaire kniha ve formátu pdf, zdarma Apollinaire kniha ke stažení, zdarma Apollinaire ebook ve formátu pdf, Apollinaire knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Apollinaire pdf? Jak mohu stáhnout Apollinaire kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Apollinaire zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Apollinaire? stáhnout Apollinaire epub, stáhnout Apollinaire ebook epub, Apollinaire e-kniha ve formátu epub, zdarma Apollinaire ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Apollinaire epub? Jak stáhnout knihu Apollinaire ve formátu epub? Apollinaire mobi, stáhnout Apollinaire mobi, stáhnout Apollinaire e-kniha mobi, Apollinaire kniha ve formátu mobi, zdarma Apollinaire ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Apollinaire mobi? Jak mohu stáhnout knihu Apollinaire v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Apollinaire z Julia Hartwigová zdarma? Jak stáhnout Apollinaire z Julia Hartwigová e-knihu zdarma?

Leave a Reply