Architektura a současné město

Architektura a současné město

Architektura a současné město stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Architektura a současné město z Fialová Irena

 • Název knihy: Architektura a současné město
 • Autor knihy: Fialová Irena
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 150
 • Žánrové knihy: Architektura
 • ISBN: 978-80-88033-02-8
 • EAN: 9788088033028
 • Dostupné soubory: architektura-a-soucasne-mesto-347582.pdf, architektura-a-soucasne-mesto-347582.epub, architektura-a-soucasne-mesto-347582.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Architektura a současné město v dolní části stránky

Shrnutí knihy Architektura a současné město z Fialová Irena

Města jsou jedním z nejvyšších projevů lidské duchovní a fyzické kultury. Jak ale plánovat a stavět město v naší současné digitální a globální životní situaci, jejíž nestabilita, křehkost a dynamičnost je tak obtížně uchopitelná? Jakým způsobem plánovat a projektovat město na desetiletí a staletí dopředu, když se město téměř každý den tak chaoticky proměňuje? Města potřebují kontinuitu, evoluci, nikoliv revoluci. Potřebují řád i svobodu, aby mohla být adaptabilní, různorodá a složitá, přitom však efektivní, trvanlivá a krásná. Texty v této knize představují malou část euroamerického uvažování o městě jako architektonickém a urbanistickém problému od druhé poloviny 80. let do současnosti. Každý z vybraných autorů přináší jiný úhel pohledu, kterým městské prostředí čte a jímž vidí profesi a roli architekta či urbanisty: od teoretické reflexe (Lieven De Cauter a Michiel Dehaene, Richard Sennett, Ali Madanipour) přes analýzu (Christopher Alexander, Roger Trancik, N. John Habraken, Nikos Salingaros) po manifest (Andrea Branzi).

Obsah:
Irena Fialová: Architektura současného města
Roger Trancik: Co je ztracený prostor?
Christopher Alexander: Hlavní pravidlo
N. John Habraken: Kontrola komplexity
Bill Hillier: Města jako ekonomiky pohybu
Nikos A. Salingaros: Teorie městské sítě
Ali Madanipour: Nejasnosti urbanismu
Lieven De Cauter a Michiel Dehaene: Prostor hry. K obecné teorii heterotopie
Andrea Branzi: Slabá metropole. Za post-environmentalismus. Sedm návrhů pro Novou Athénskou chartu
Richard Sennett: Otevřené město

Stáhnout Architektura a současné město knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Architektura a současné město je 150 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Architektura a současné město kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Architektura a současné město z Fialová Irena – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Architektura a současné město z Fialová Irena.

Populární vyhledávání: Architektura a současné město pdf, stáhnout Architektura a současné město pdf, stáhnout Architektura a současné město knihu pdf, Architektura a současné město kniha ve formátu pdf, zdarma Architektura a současné město kniha ke stažení, zdarma Architektura a současné město ebook ve formátu pdf, Architektura a současné město knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Architektura a současné město pdf? Jak mohu stáhnout Architektura a současné město kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Architektura a současné město zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Architektura a současné město? stáhnout Architektura a současné město epub, stáhnout Architektura a současné město ebook epub, Architektura a současné město e-kniha ve formátu epub, zdarma Architektura a současné město ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Architektura a současné město epub? Jak stáhnout knihu Architektura a současné město ve formátu epub? Architektura a současné město mobi, stáhnout Architektura a současné město mobi, stáhnout Architektura a současné město e-kniha mobi, Architektura a současné město kniha ve formátu mobi, zdarma Architektura a současné město ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Architektura a současné město mobi? Jak mohu stáhnout knihu Architektura a současné město v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Architektura a současné město z Fialová Irena zdarma? Jak stáhnout Architektura a současné město z Fialová Irena e-knihu zdarma?

Leave a Reply