Beňovský Vyhnanec a kráľ

Beňovský Vyhnanec a kráľ

Beňovský Vyhnanec a kráľ stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Beňovský Vyhnanec a kráľ z Lev Demin

 • Název knihy: Beňovský Vyhnanec a kráľ
 • Autor knihy: Lev Demin
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 462
 • Žánrové knihy: Historické romány
 • ISBN: 978-80-8061-950-3
 • EAN: 9788080619503
 • Dostupné soubory: benovsky-vyhnanec-a-kral-312887.pdf, benovsky-vyhnanec-a-kral-312887.epub, benovsky-vyhnanec-a-kral-312887.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Beňovský Vyhnanec a kráľ v dolní části stránky

Shrnutí knihy Beňovský Vyhnanec a kráľ z Lev Demin

Ide o slovenský preklad Deminovej knihy, ktorý sa snaží románovo zmapovať obdobie devätnástich rokov Beňovského života (1767 – 1786), až po jeho smrť na Madagaskare. Naskytá sa jedinečná možnosť pozrieť sa na slávneho Slováka z ruskej strany, na základe mnohých faktov, ktoré ešte na Slovensku takýmto spôsobom publikované neboli. Deminov román nás vtiahne do pomerov, vzťahov a atmosféry sveta v období osvietenstva. Mnohé fakty v knihe sú autentické, iné sú vymyslené autorom. V knihe (vydalo ju VSSS a Združenie Mórica Beňovského, OZ) nie je napríklad zmienka o deťoch manželov Beňovských, napriek tomu, že Zuzana Beňovská porodila Móricovi päť detí na troch kontinentoch. Je prirodzené, že Demin dáva väčší priestor ruským reáliám a okolnostiam boľšereckej vzbury, vrátane osudov tých, ktorí spolu s Beňovským ušli z doživotného vyhnanstva na lodi Sv. Peter a Pavol. Vzbura na Kamčatke bola pravdepodobne naozaj tou kľúčovou epizódou v jeho živote, ktorá mu neskôr umožnila ponúkať svoje služby a uchádzať sa o priazeň tých najvplyvnejších osobností a vladárov veľkých krajín sveta. Kniha obsahuje aj dve prílohy ruských historikov Vachrina a Kajdanského, ktoré sa týkajú boľšereckých spoludruhov Beňovského a ich osudov, ktoré boli v tom čase zachytené v tajných priečinkoch cárskych archívov a prinášajú svedectvo o ich realite.

Stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Beňovský Vyhnanec a kráľ je 462 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Beňovský Vyhnanec a kráľ kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Beňovský Vyhnanec a kráľ z Lev Demin – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Beňovský Vyhnanec a kráľ z Lev Demin.

Populární vyhledávání: Beňovský Vyhnanec a kráľ pdf, stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ pdf, stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ knihu pdf, Beňovský Vyhnanec a kráľ kniha ve formátu pdf, zdarma Beňovský Vyhnanec a kráľ kniha ke stažení, zdarma Beňovský Vyhnanec a kráľ ebook ve formátu pdf, Beňovský Vyhnanec a kráľ knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ pdf? Jak mohu stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Beňovský Vyhnanec a kráľ? stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ epub, stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ ebook epub, Beňovský Vyhnanec a kráľ e-kniha ve formátu epub, zdarma Beňovský Vyhnanec a kráľ ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Beňovský Vyhnanec a kráľ epub? Jak stáhnout knihu Beňovský Vyhnanec a kráľ ve formátu epub? Beňovský Vyhnanec a kráľ mobi, stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ mobi, stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ e-kniha mobi, Beňovský Vyhnanec a kráľ kniha ve formátu mobi, zdarma Beňovský Vyhnanec a kráľ ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Beňovský Vyhnanec a kráľ mobi? Jak mohu stáhnout knihu Beňovský Vyhnanec a kráľ v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ z Lev Demin zdarma? Jak stáhnout Beňovský Vyhnanec a kráľ z Lev Demin e-knihu zdarma?

Leave a Reply