Daniela Vinopalová

Daniela Vinopalová

Daniela Vinopalová stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Daniela Vinopalová z Pavla Pečinková

 • Název knihy: Daniela Vinopalová
 • Autor knihy: Pavla Pečinková
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 200
 • Žánrové knihy: Výtvarné umění
 • ISBN: 978-80-7467-102-9
 • EAN: 9788074671029
 • Dostupné soubory: daniela-vinopalova-326005.pdf, daniela-vinopalova-326005.epub, daniela-vinopalova-326005.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Daniela Vinopalová v dolní části stránky

Shrnutí knihy Daniela Vinopalová z Pavla Pečinková

Daniela Vinopalová (1928–2017) vždy žila stranou „uměleckého provozu“. Její tvorba je propojena s vnitřní hlubokou spirituální cestou. Ludmila Vachtová o jejím díle napsala: „Víra je předpokladem těchto zvláštních soch, religiozita nebo vyznání není jejich poslání. Jejich tajemství je v transcendenci, v porozumění záměru milosti.“ Tuto charakteristiku lze v podstatě vztáhnout na celek sochařčina díla. Studovala v ateliéru profesora Pokorného, prošla tedy tvrdou lekcí socialistického realismu. V roce 1961 však nalezla abstraktní formu „sochy-vázy“; nejvýraznějším znakem těchto dutých forem expresivních tvarů jsou linie, probíhající v síťovité struktuře po jejich povrchu. Od poloviny šedesátých let vznikají také „architektury“ stavěné z letovaných nebo vázaných drátů, propojovaných pletivem a pokrývaných textilem, na který nanášela sádru. V roce 1967 poprvé realizovala velký formát a začala stavbu sochy K prostoru IV. Použila cement, materiál odpovídající moderní architektuře. Vznikla komplexní konstruktivně laděná a současně organická struktura organizovaného prostoru jako záznamu univerza. Nástup normalizace znamenal pro Vinopalovou sedmnáctiletou pauzu ve volné tvorbě. Po odchodu do penze (1986) byla soukromě oslovena, zda by nevytvořila oltářní menzu a kříž do pražského kostela sv. Jiljí. Díky tomu se konečně mohla vrátit k práci, která jí byla nejbližší. V devadesátých letech se rovněž vrátila k sérii soch-váz i cyklu „architektonických“ plastik nazývaných K prostoru. Vyvrcholením tvorby polistopadového období se stala plastická konstrukce Díkůvzdání (2007), jíž autorka vzdávala dík za vše, co přesahuje člověka. Součástí knihy jsou i texty a výpovědi jak Daniely Vinopalové, tak historiků umění a téměř úplný chronologický soupis díla, podrobná biografická data a soupisy výstav. To nejpodstatnější z textových studií všech tří autorů uzavírá knihu v anglickém shrnutí.

Stáhnout Daniela Vinopalová knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Daniela Vinopalová je 200 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Daniela Vinopalová kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Daniela Vinopalová z Pavla Pečinková – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Daniela Vinopalová z Pavla Pečinková.

Populární vyhledávání: Daniela Vinopalová pdf, stáhnout Daniela Vinopalová pdf, stáhnout Daniela Vinopalová knihu pdf, Daniela Vinopalová kniha ve formátu pdf, zdarma Daniela Vinopalová kniha ke stažení, zdarma Daniela Vinopalová ebook ve formátu pdf, Daniela Vinopalová knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Daniela Vinopalová pdf? Jak mohu stáhnout Daniela Vinopalová kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Daniela Vinopalová zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Daniela Vinopalová? stáhnout Daniela Vinopalová epub, stáhnout Daniela Vinopalová ebook epub, Daniela Vinopalová e-kniha ve formátu epub, zdarma Daniela Vinopalová ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Daniela Vinopalová epub? Jak stáhnout knihu Daniela Vinopalová ve formátu epub? Daniela Vinopalová mobi, stáhnout Daniela Vinopalová mobi, stáhnout Daniela Vinopalová e-kniha mobi, Daniela Vinopalová kniha ve formátu mobi, zdarma Daniela Vinopalová ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Daniela Vinopalová mobi? Jak mohu stáhnout knihu Daniela Vinopalová v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Daniela Vinopalová z Pavla Pečinková zdarma? Jak stáhnout Daniela Vinopalová z Pavla Pečinková e-knihu zdarma?

Leave a Reply