Dánske dievča

Dánske dievča

Dánske dievča stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Dánske dievča z David Ebershoff

 • Název knihy: Dánske dievča
 • Autor knihy: David Ebershoff
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 368
 • Žánrové knihy: Společenské romány
 • ISBN: 978-80-551-5262-2
 • EAN: 9788055152622
 • Dostupné soubory: danske-dievca-314229.pdf, danske-dievca-314229.epub, danske-dievca-314229.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Dánske dievča v dolní části stránky

Shrnutí knihy Dánske dievča z David Ebershoff

Dán Einar, krajinkár jutskej prírody, a Američanka Greta, známa portrétistka, sa stretli ešte počas štúdií v Kodani a vzali sa. Ich spoločný život postupne narúšajú Einarove sklony prezliekať sa a neskôr aj vydávať za ženu. V ženskom preoblečení sa stáva modelom uznávaných Gerdiných portrétov. Jeho sexuálna bipolarita však v intímnom spolužití znamená enormnú psychickú záťaž. Keď už manželia nevládzu vzdorovať odsúdeniu dánskej konzervatívnej spoločnosti, usádzajú sa v Paríži. Einarov psychický a zdravotný stav zaujme mnohých špecialistov, navrhujú rozličné riešenia, až napokon sa prípadu ujíma nemecký chirurg a v Drážďanoch ho roku 1931 preoperuje na ženu. Einarovi sa plní jeho sen, prijíma meno Lili Elbe, ale ich manželstvo sa rozpadá.
David Ebershoff sa vo svojom románe inšpiroval skutočným príbehom výtvarníkov Einara Wegenera a Gerdy Waudovej. Vynikajúco spracoval jeden z najvášnivejších a najnezvyčajnejších ľúbostných príbehov 20. storočia. Zároveň sa pokúsil vystihnúť atmosféru európskeho a sčasti aj amerického prostredia medzi dvoma svetovými vojnami, vtedajšiu kultúru i myslenie. Ebershoff majstrovsky nastoľuje aktuálnu tému osudu ľudí, ktorých príroda obdarila vlastnosťami odlišnými od bežnej normy.
Román hneď po svojom vydaní vzbudil značný čitateľský ohlas a v rebríčku New York Times sa zaradil medzi bestsellery roka, získal Cenu Lambda za transgenderovú umeleckú tvorbu a Cenu Rosenthalovej nadácie Americkej akadémie umení a literatúry. Veľký úspech dosiahla aj jeho oscarová filmová verzia v réžii Toma Hoopera.

Stáhnout Dánske dievča knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Dánske dievča je 368 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Dánske dievča kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Dánske dievča z David Ebershoff – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Dánske dievča z David Ebershoff.

Populární vyhledávání: Dánske dievča pdf, stáhnout Dánske dievča pdf, stáhnout Dánske dievča knihu pdf, Dánske dievča kniha ve formátu pdf, zdarma Dánske dievča kniha ke stažení, zdarma Dánske dievča ebook ve formátu pdf, Dánske dievča knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Dánske dievča pdf? Jak mohu stáhnout Dánske dievča kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Dánske dievča zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Dánske dievča? stáhnout Dánske dievča epub, stáhnout Dánske dievča ebook epub, Dánske dievča e-kniha ve formátu epub, zdarma Dánske dievča ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Dánske dievča epub? Jak stáhnout knihu Dánske dievča ve formátu epub? Dánske dievča mobi, stáhnout Dánske dievča mobi, stáhnout Dánske dievča e-kniha mobi, Dánske dievča kniha ve formátu mobi, zdarma Dánske dievča ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Dánske dievča mobi? Jak mohu stáhnout knihu Dánske dievča v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Dánske dievča z David Ebershoff zdarma? Jak stáhnout Dánske dievča z David Ebershoff e-knihu zdarma?

Leave a Reply