Dějiny Kapverdských ostrovů

Dějiny Kapverdských ostrovů

Dějiny Kapverdských ostrovů stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Dějiny Kapverdských ostrovů z Jan Klíma

 • Název knihy: Dějiny Kapverdských ostrovů
 • Autor knihy: Jan Klíma
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 384
 • Žánrové knihy: Afrika
 • ISBN: 978-80-7422-558-1
 • EAN: 9788074225581
 • Dostupné soubory: dejiny-kapverdskych-ostrovu-316258.pdf, dejiny-kapverdskych-ostrovu-316258.epub, dejiny-kapverdskych-ostrovu-316258.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Dějiny Kapverdských ostrovů v dolní části stránky

Shrnutí knihy Dějiny Kapverdských ostrovů z Jan Klíma

Kapverdské ostrovy rozložené ve velkých plochách východního Atlantiku se staly nezbytným orientačním bodem a zásobovací stanicí flotil v „atlantské epoše“ evropské expanze a budování obchodu mezi Evropou, Afrikou a Amerikou.

V dějinách světa sehrály významnou roli také ty oblasti a státy, které nevynikají na mapách svou velikostí. Jejich poslání se však v některé epoše vývoje ukázalo jako nezastupitelné, nebo dokonce klíčové. To je případ dvou bývalých afrických ostrovních kolonií geopoliticky orientovaných na prostor Atlantského oceánu.

Souostroví v hloubi Guinejského zálivu, ostrov Svatého Tomáše a Princův ostrov, se zapsalo do dějin až v novověku jako významný producent pochutin i tavicí kotel mnoha kultur. V obou zemích vznikly nové národy z koloniální iniciativy a ze splývání převažujícího afrického populačního elementu s evropským.

Dějiny těchto dvou států jsou důkazem africké vitality i mocenských tlaků, které určovaly život malých národů. Věrně ilustrují přírodní, strategickou, mocenskou a politickou determinaci rozvoje afrických komunit. Dobře také odrážejí vzestup Evropy na předscénu dějin a nedávný ústup „starého kontinentu“ z někdejší pozice globálního vládce. V posledním svobodném období nabízí vývoj těchto dvou zemí příklad pro pevninskou Afriku.

Rozšířená a aktualizovaná historie obou zemí odpovídá současnému zvýšenému zájmu světových historiků i českých odborníků o dění v Africe a reflektuje skutečnost, že se Kapverdy i Svatý Tomáš a Princův ostrov staly vyhledávanými turistickými destinacemi.

Stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Dějiny Kapverdských ostrovů je 384 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Dějiny Kapverdských ostrovů kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Dějiny Kapverdských ostrovů z Jan Klíma – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Dějiny Kapverdských ostrovů z Jan Klíma.

Populární vyhledávání: Dějiny Kapverdských ostrovů pdf, stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů pdf, stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů knihu pdf, Dějiny Kapverdských ostrovů kniha ve formátu pdf, zdarma Dějiny Kapverdských ostrovů kniha ke stažení, zdarma Dějiny Kapverdských ostrovů ebook ve formátu pdf, Dějiny Kapverdských ostrovů knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů pdf? Jak mohu stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Dějiny Kapverdských ostrovů? stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů epub, stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů ebook epub, Dějiny Kapverdských ostrovů e-kniha ve formátu epub, zdarma Dějiny Kapverdských ostrovů ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Dějiny Kapverdských ostrovů epub? Jak stáhnout knihu Dějiny Kapverdských ostrovů ve formátu epub? Dějiny Kapverdských ostrovů mobi, stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů mobi, stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů e-kniha mobi, Dějiny Kapverdských ostrovů kniha ve formátu mobi, zdarma Dějiny Kapverdských ostrovů ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Dějiny Kapverdských ostrovů mobi? Jak mohu stáhnout knihu Dějiny Kapverdských ostrovů v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů z Jan Klíma zdarma? Jak stáhnout Dějiny Kapverdských ostrovů z Jan Klíma e-knihu zdarma?

Leave a Reply