Doba z druhé ruky

Doba z druhé ruky

Doba z druhé ruky stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Doba z druhé ruky z Světlana Alexijevičová

 • Název knihy: Doba z druhé ruky
 • Autor knihy: Světlana Alexijevičová
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 496
 • Žánrové knihy: Literatura faktu
 • ISBN: 978-80-87855-89-8
 • EAN: 9788087855898
 • Dostupné soubory: doba-z-druhe-ruky-313959.pdf, doba-z-druhe-ruky-313959.epub, doba-z-druhe-ruky-313959.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Doba z druhé ruky v dolní části stránky

Shrnutí knihy Doba z druhé ruky z Světlana Alexijevičová

Doba z druhé ruky je zcela výjimečná kniha mimořádné autorky, laureátky nejprestižnějších ruských, evropských i amerických literárních cen. Konec komunistického režimu a následující rozpad sovětského impéria přinesl jeho občanům po počátečních nadějích zklamání, frustraci a dezorientaci.
Text je mozaikou desítek skutečných hlasů, které Alexijevičová zaznamenala na magnetofon při rozhovorech s nejrůznějšími lidmi. Vyprávějí o tom, jak věřili sovětskému systému, jak zabíjeli a umírali pro jeho ideu, mluví o tajemstvích a hrůzách komunismu, o stalinském gulagu, válkách, Černobylu… Před čtenářem defilují rozmanité osudy a názory, z nichž postupně vyvstávají společná traumata a obsese. Hrdinové knihy považují za vrchol svobodného vzepětí ruské společnosti srpen 1991, kdy do ulic Moskvy vyšly statisíce Rusů, aby se postavily tankům pučistů, pokoušejících se zrušit demokratické reformy předchozích dvou let. Byla to chvíle velkých, byť nepříliš konkrétních nadějí, po níž přišlo vystřízlivění. Kapitalismus si Rusové představovali jako jakýsi velký supermarket a najednou se ze dne na den probudili v zemi, která patřila do třetího světa a jíž přestali rozumět. Anarchie a příchod tržního hospodářství přinesly inflaci, bezostyšné loupení a zločinnost, ztrátu orientace, hospodářský pokles a korupci.
Doba z druhé ruky je kniha, jež nabízí hlubokou sondu do ruské společnosti a pomáhá porozumět jejímu současnému vývoji. Čtenáře nutí zamyslit se, co je to Rusko a proč je neschopné rychlejší modernizace. Proč se obliba autokrata Putina pohybuje kolem 85 % a proč 70 % Rusů považuje Stalina za velkého muže. Je to kniha o tom, proč je velkoruský šovinismus nejen stále živý, ale, žel bohu, i stále militantnější.

Knihy Světlany Alexijevičové na pomezí beletrie a investigativní žurnalistiky byly přeloženy již do 22 jazyků a autorka za ně byla oceněna řadou prestižních cen v Německu, Švédsku, Polsku, Francii a USA, mimo jiné Herderovou cenou (1999), National Book Critics Circle Award (2005), Mírovou cenou německých knihkupců (2013), Prix Médicis essai (2013). 8. října 2015 se Světlana Alexijevičová stala držitelkou Nobelovy ceny za literaturu za rok 2015.

Stáhnout Doba z druhé ruky knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Doba z druhé ruky je 496 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Doba z druhé ruky kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Doba z druhé ruky z Světlana Alexijevičová – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Doba z druhé ruky z Světlana Alexijevičová.

Populární vyhledávání: Doba z druhé ruky pdf, stáhnout Doba z druhé ruky pdf, stáhnout Doba z druhé ruky knihu pdf, Doba z druhé ruky kniha ve formátu pdf, zdarma Doba z druhé ruky kniha ke stažení, zdarma Doba z druhé ruky ebook ve formátu pdf, Doba z druhé ruky knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Doba z druhé ruky pdf? Jak mohu stáhnout Doba z druhé ruky kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Doba z druhé ruky zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Doba z druhé ruky? stáhnout Doba z druhé ruky epub, stáhnout Doba z druhé ruky ebook epub, Doba z druhé ruky e-kniha ve formátu epub, zdarma Doba z druhé ruky ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Doba z druhé ruky epub? Jak stáhnout knihu Doba z druhé ruky ve formátu epub? Doba z druhé ruky mobi, stáhnout Doba z druhé ruky mobi, stáhnout Doba z druhé ruky e-kniha mobi, Doba z druhé ruky kniha ve formátu mobi, zdarma Doba z druhé ruky ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Doba z druhé ruky mobi? Jak mohu stáhnout knihu Doba z druhé ruky v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Doba z druhé ruky z Světlana Alexijevičová zdarma? Jak stáhnout Doba z druhé ruky z Světlana Alexijevičová e-knihu zdarma?

Leave a Reply