Dunaj v plamenech

Dunaj v plamenech

Dunaj v plamenech stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Dunaj v plamenech z Jaroslav Tvrdý

 • Název knihy: Dunaj v plamenech
 • Autor knihy: Jaroslav Tvrdý
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 270
 • Žánrové knihy: České a slovenské dějiny
 • ISBN: 978-80-86158-59-4
 • EAN: 9788086158594
 • Dostupné soubory: dunaj-v-plamenech-346746.pdf, dunaj-v-plamenech-346746.epub, dunaj-v-plamenech-346746.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Dunaj v plamenech v dolní části stránky

Shrnutí knihy Dunaj v plamenech z Jaroslav Tvrdý

Když roku 1918 přestala střílet děla, nebyl to mír… bylo to jenom příměří, jenom odpočet do další chvíle, kdy začne být prolévána krev, kdy se jako zvířený kal na hladinu řeky vyvalí na povrch staré i nové křivdy a nenávisti…
A že těch křivd bylo! A na březích Velké řeky tekoucí od Černého lesa do Černého moře zvlášť. Ve druhé části své monografie Dunaje – řeky, na níž se válčilo – se inženýr Jaroslav Tvrdý (1954–2014) zabývá příběhy spojenými s Dunajem přibližně od třicátých let dvacátého století. Tedy od doby, kdy se státy střední a východní Evropy, jimiž Dunaj protéká, etablovaly natolik, že se kromě svých problémů vnitřních, začaly zabývat i myšlenkou na „nápravu stavu“, který nastal po první světové válce a který jim nevyhovoval.
Osou snah o změnu byly pak především dva podunajské státy – Německo, které se od nástupu nacismu netajilo snahou o revizi výsledků války, a Maďarsko, země, jež v důsledku Velké války utrpěla největší územní ztráty.
Na druhé straně zde byl blok zemí tvořených Československem, Rumunskem a Jugoslávií, snažících se status quo zachovat. Historie říká, že to byla marná snaha…

Stáhnout Dunaj v plamenech knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Dunaj v plamenech je 270 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Dunaj v plamenech kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Dunaj v plamenech z Jaroslav Tvrdý – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Dunaj v plamenech z Jaroslav Tvrdý.

Populární vyhledávání: Dunaj v plamenech pdf, stáhnout Dunaj v plamenech pdf, stáhnout Dunaj v plamenech knihu pdf, Dunaj v plamenech kniha ve formátu pdf, zdarma Dunaj v plamenech kniha ke stažení, zdarma Dunaj v plamenech ebook ve formátu pdf, Dunaj v plamenech knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Dunaj v plamenech pdf? Jak mohu stáhnout Dunaj v plamenech kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Dunaj v plamenech zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Dunaj v plamenech? stáhnout Dunaj v plamenech epub, stáhnout Dunaj v plamenech ebook epub, Dunaj v plamenech e-kniha ve formátu epub, zdarma Dunaj v plamenech ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Dunaj v plamenech epub? Jak stáhnout knihu Dunaj v plamenech ve formátu epub? Dunaj v plamenech mobi, stáhnout Dunaj v plamenech mobi, stáhnout Dunaj v plamenech e-kniha mobi, Dunaj v plamenech kniha ve formátu mobi, zdarma Dunaj v plamenech ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Dunaj v plamenech mobi? Jak mohu stáhnout knihu Dunaj v plamenech v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Dunaj v plamenech z Jaroslav Tvrdý zdarma? Jak stáhnout Dunaj v plamenech z Jaroslav Tvrdý e-knihu zdarma?

Leave a Reply