Šesté vymírání – Nepřirozený příběh

Šesté vymírání - Nepřirozený příběh

Šesté vymírání – Nepřirozený příběh stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Šesté vymírání – Nepřirozený příběh z Elizabeth Kolbert

 • Název knihy: Šesté vymírání – Nepřirozený příběh
 • Autor knihy: Elizabeth Kolbert
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2018
 • Počet stránek: 304
 • Žánrové knihy: Literatura faktu
 • ISBN: 978-80-7364-052-1
 • EAN: 9788073640521
 • Dostupné soubory: seste-vymirani-331804.pdf, seste-vymirani-331804.epub, seste-vymirani-331804.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Šesté vymírání – Nepřirozený příběh v dolní části stránky

Shrnutí knihy Šesté vymírání – Nepřirozený příběh z Elizabeth Kolbert

Americká autorka Elizabeth Kolbertová se rozhodla zasadit až detektivně pojatý příběh šestého vymírání, které probíhá přímo před našima očima, do kontextu katastrofických změn, jimiž procházela naše planeta ve vzdálené minulosti a které byly tak bolestné, že prudce snížily diverzitu života. Spletitou a fascinující historii jejich objevování objasňuje na pozadí sporů velkých přírodovědců, kteří položili základy vědních oborů, z nichž vycházela evoluční teorie. Neméně důležitou roli zde však mají i nejnovější vědecké poznatky z astronomie, geologie, biologie a genetiky. Na osudech řady živočišných druhů – od dinosaurů a amonitů přes megafaunu z poslední doby ledové až po druhy vymřelé zcela nedávno – sleduje obecné vzorce masových vymírání i to, v čem se navzájem odlišují a co je specifikem dnešního ohrožení biodiverzity. Převážná část knihy však popisuje, k čemu dochází v přítomnosti – ve zbytcích amazonského deštného prales, na rychle se oteplujících svazích And, na vnějších okrajích Velkého bariérového útesu i v bezprostředním okolí každého z nás. V této souvislosti můžeme lépe porozumět důsledkům změny složení atmosféry, okyselování oceánů nebo šíření invazivních druhů a fenoménům geologického období, pro něž se ujímá název antropocén. Čtenář nutně dospívá k přesvědčení, že romantická představa člověka, který v minulosti žil v souladu s přírodou, je mýtem. Homo sapiens byl díky svým charakteristikám, jimiž se z ostatní přírody vyděluje, bytostným ohrožením pro jiné druhy – stejně neodvratným jako srážka asteroidu se Zemí – už od svého vzniku, jak dokládá například jeho interakce s neandrtálci nebo vyhubení tzv. megafauny. Otázky nadhozené v závěru, zejména zda zásadně a nevratně neměníme směr evoluce a zda se obětí šestého vymírání nestaneme i my sami, případně jak tomu předejít, zůstávají otevřené a hledání odpovědí na ně už bude tématem jiného příběhu.

Kniha získala Pulitzerovu cenu v oblasti literatury faktu za rok 2015.

Stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Šesté vymírání – Nepřirozený příběh je 304 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Šesté vymírání – Nepřirozený příběh kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Šesté vymírání – Nepřirozený příběh z Elizabeth Kolbert – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Šesté vymírání – Nepřirozený příběh z Elizabeth Kolbert.

Populární vyhledávání: Šesté vymírání – Nepřirozený příběh pdf, stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh pdf, stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh knihu pdf, Šesté vymírání – Nepřirozený příběh kniha ve formátu pdf, zdarma Šesté vymírání – Nepřirozený příběh kniha ke stažení, zdarma Šesté vymírání – Nepřirozený příběh ebook ve formátu pdf, Šesté vymírání – Nepřirozený příběh knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh pdf? Jak mohu stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Šesté vymírání – Nepřirozený příběh? stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh epub, stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh ebook epub, Šesté vymírání – Nepřirozený příběh e-kniha ve formátu epub, zdarma Šesté vymírání – Nepřirozený příběh ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Šesté vymírání – Nepřirozený příběh epub? Jak stáhnout knihu Šesté vymírání – Nepřirozený příběh ve formátu epub? Šesté vymírání – Nepřirozený příběh mobi, stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh mobi, stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh e-kniha mobi, Šesté vymírání – Nepřirozený příběh kniha ve formátu mobi, zdarma Šesté vymírání – Nepřirozený příběh ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Šesté vymírání – Nepřirozený příběh mobi? Jak mohu stáhnout knihu Šesté vymírání – Nepřirozený příběh v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh z Elizabeth Kolbert zdarma? Jak stáhnout Šesté vymírání – Nepřirozený příběh z Elizabeth Kolbert e-knihu zdarma?

Leave a Reply