Euro

Euro

Euro stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Euro z Joseph Stiglitz

 • Název knihy: Euro
 • Autor knihy: Joseph Stiglitz
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 376
 • Žánrové knihy: Politologie a politika
 • ISBN: 978-80-242-5875-1
 • EAN: 9788024258751
 • Dostupné soubory: euro-334698.pdf, euro-334698.epub, euro-334698.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Euro v dolní části stránky

Shrnutí knihy Euro z Joseph Stiglitz

Několik let po finanční krizi se ukazuje, že jednotná evropská měna byla chybný projekt: nebral v úvahu různorodost evropských států a především v sobě neměl (a nemá) zabudovány mechanismy, které by Evropu ochránily před hospodářskými krizemi, jako byla ta z roku 2007/ 2008.
Euro vyprojektovali politici s přesvědčením, že ekonomická integrace automaticky přinese integraci politickou. Dnes je zřejmé, že se mýlili.
Joseph Stiglitz, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, zasvěceně popisuje genezi problémů, které euro přineslo. Ukazuje, jak jednotná měna zvýraznila rozdíly mezi „věřitelskou Evropou“ v čele s Německem, a „Evropou dlužníků“ v čele s Řeckem.
Podle Stiglitze je neudržitelný současný stav, kdy se „hasí“ jen ty nepalčivější problémy. Buď se eurozóna musí proměnit v plnohodnotnou měnovou unii, která bude mít společnou fiskální politiku (společný rozpočet, společné dluhopisy), nebo se musí rozpadnout na „dvě, tři kompatibilnější části“, případně zavést „flexibilnější euro“, což je částečně návrat k národním měnám. Pokud se nic nestane, můžou vysoká nezaměstnanost a další sociální problémy v řadě evropských zemí postupně vést k nepokojům, růstu napětí a nepředvídatelným řešením, jako jsme viděli v případě Brexitu.
Pozoruhodná, věcná a srozumitelná analýza globalizované a stále propojenější světové ekonomiky.

Stáhnout Euro knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Euro je 376 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Euro kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Euro z Joseph Stiglitz – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Euro z Joseph Stiglitz.

Populární vyhledávání: Euro pdf, stáhnout Euro pdf, stáhnout Euro knihu pdf, Euro kniha ve formátu pdf, zdarma Euro kniha ke stažení, zdarma Euro ebook ve formátu pdf, Euro knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Euro pdf? Jak mohu stáhnout Euro kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Euro zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Euro? stáhnout Euro epub, stáhnout Euro ebook epub, Euro e-kniha ve formátu epub, zdarma Euro ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Euro epub? Jak stáhnout knihu Euro ve formátu epub? Euro mobi, stáhnout Euro mobi, stáhnout Euro e-kniha mobi, Euro kniha ve formátu mobi, zdarma Euro ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Euro mobi? Jak mohu stáhnout knihu Euro v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Euro z Joseph Stiglitz zdarma? Jak stáhnout Euro z Joseph Stiglitz e-knihu zdarma?

Leave a Reply