Geny, buňky a mozek

Geny, buňky a mozek

Geny, buňky a mozek stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Geny, buňky a mozek z Hilary Rose

 • Název knihy: Geny, buňky a mozek
 • Autor knihy: Hilary Rose
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 357
 • Žánrové knihy: Biologie
 • ISBN: 978-80-87171-52-3
 • EAN: 9788087171523
 • Dostupné soubory: geny-bunky-a-mozek-329478.pdf, geny-bunky-a-mozek-329478.epub, geny-bunky-a-mozek-329478.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Geny, buňky a mozek v dolní části stránky

Shrnutí knihy Geny, buňky a mozek z Hilary Rose

Spoluobjevitel struktury DNA James Watson svého času prohlásil, že „lidský osud není ve hvězdách, ale v genech“. Manželé Roseovi dokladují, jak jsou taková velkohubá deterministická tvrzení naivní a současně nebezpečně manipulativní. Příslib blahobytné zdravé společnosti prospívající díky individualizované genové terapii se rozplynul. Geny neurčují, jaký bude náš život a osud, a genomický průmysl nezbavil svět ani schizofrenie, ani bezdomovectví. Stejný osud sdílí také regenerativní medicína spoléhající na zázračné schopnosti lidských kmenových buněk i neurověda vycházející z předpokladu, že narušené molekuly způsobují nemocnou mysl. První prozatím neumožnila „chromým chodit a slepým vidět“, otevřela však dveře eticky pochybnému a eugenikou zavánějícímu „vylepšování“ lidského těla, a výsledkem druhé není „svět, v němž se budeme cítit lépe než dobře“, nýbrž rostoucí spotřeba psychotropních léků a pandemický nárůst psychických onemocnění. Autoři se důsledně zaměřují na etické problémy spojené s působením moderních biotechnověd, ať už jde o obchodování se zdravotními záznamy, ztrátu soukromí, patentování sekvencí DNA, falšování výsledků nebo produkci náhradních sourozenců. Pokládají zásadní otázku: Kdo za to všechno platí a komu to slouží? Odpovědí je zjištění, že zatímco platíme všichni, zisk směřuje do biotechnologických firem a k vědcům-podnikatelům, kteří jsou hnáni vidinou „vagónů plných peněz“. Zdá se, že ve slibovaném překrásném novém světě budou chudí i nadále chudnout a bohatí bohatnout.

Stáhnout Geny, buňky a mozek knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Geny, buňky a mozek je 357 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Geny, buňky a mozek kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Geny, buňky a mozek z Hilary Rose – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Geny, buňky a mozek z Hilary Rose.

Populární vyhledávání: Geny, buňky a mozek pdf, stáhnout Geny, buňky a mozek pdf, stáhnout Geny, buňky a mozek knihu pdf, Geny, buňky a mozek kniha ve formátu pdf, zdarma Geny, buňky a mozek kniha ke stažení, zdarma Geny, buňky a mozek ebook ve formátu pdf, Geny, buňky a mozek knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Geny, buňky a mozek pdf? Jak mohu stáhnout Geny, buňky a mozek kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Geny, buňky a mozek zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Geny, buňky a mozek? stáhnout Geny, buňky a mozek epub, stáhnout Geny, buňky a mozek ebook epub, Geny, buňky a mozek e-kniha ve formátu epub, zdarma Geny, buňky a mozek ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Geny, buňky a mozek epub? Jak stáhnout knihu Geny, buňky a mozek ve formátu epub? Geny, buňky a mozek mobi, stáhnout Geny, buňky a mozek mobi, stáhnout Geny, buňky a mozek e-kniha mobi, Geny, buňky a mozek kniha ve formátu mobi, zdarma Geny, buňky a mozek ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Geny, buňky a mozek mobi? Jak mohu stáhnout knihu Geny, buňky a mozek v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Geny, buňky a mozek z Hilary Rose zdarma? Jak stáhnout Geny, buňky a mozek z Hilary Rose e-knihu zdarma?

Leave a Reply