Gottwaldovy milosti

Gottwaldovy milosti

Gottwaldovy milosti stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Gottwaldovy milosti z Ivo Pejčoch

 • Název knihy: Gottwaldovy milosti
 • Autor knihy: Ivo Pejčoch
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 176
 • Žánrové knihy: Moderní dějiny
 • ISBN: 978-80-7573-008-4
 • EAN: 9788075730084
 • Dostupné soubory: gottwaldovy-milosti-325499.pdf, gottwaldovy-milosti-325499.epub, gottwaldovy-milosti-325499.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Gottwaldovy milosti v dolní části stránky

Shrnutí knihy Gottwaldovy milosti z Ivo Pejčoch

Během čtvrtstoletí od zhroucení komunistického režimu v Československu vyšla řada studií i knih na téma poprav obětí politických procesů padesátých let, a jak ukazují diskuze mezi historiky i veřejností, tato problematika je stále aktuální. Přetrvávají diskuze, zda mezi oběti zařadit i funkcionáře komunistické strany, smetené v důsledku vnitrostranického boje. Podobně je tomu s otázkou, koho mezi oběti politických procesů vůbec zahrnout, mezi vyloženě politické procesy se dostaly také případy s částečně kriminálním pozadím a je na dalším bádání, jak se tyto kauzy zhodnotí.
Dosud se však neřešila otázka, která s nejkrvavějšími perzekucemi spadajícími do období prezidentské funkce Klementa Gottwalda úzce souvisí. Je známo, kolik občanů bylo za jeho éry popraveno, žádná studie se však nevěnovala milostem, které první dělnický prezident podepsal.
Pokud pohlédneme na nepříliš dlouhé prezidentské období Klementa Gottwalda z úhlu hrdelních trestů, zjistíme, že na popravištích zemřelo celkem 228 lidí. Z nich bylo 7 kolaborantů či válečných zločinů a 25 vrahů nebo pachatelů hospodářské kriminality. Děsivé však je, že z politických důvodů bylo oběšeno 196 občanů včetně jedné ženy. Roku 1950 se jednalo o 53 popravených, stejně jako roku 1951, v roce 1952 počet stoupl dokonce na 56. V těchto letech tedy v statistickém průměru režim oběsil jednoho svého odpůrce týdně.
Za stejné období podepsal Klement Gottwald 56 milostí, na jejichž základě byl občanům změněn trest smrti na odnětí svobody. Dobu ilustruje fakt, že nejvíce jich bylo uděleno pachatelům válečných zločinů a kolaborantům, celkem 23. V politických kauzách podepsal Gottwald 21milostí a v případě kriminálních deliktů 12. Z nich šlo u 3 osob o trestný čin narušování zásobování, spočívající v padělání potravinových lístků a černý obchod s nimi, u ostatních o vraždy, případně jejich organizování.
Kniha Gottwaldovy milosti se pokusí nastolenou otázku zodpovědět a přinést na první léta komunistické diktatury pohled z nového úhlu.

Stáhnout Gottwaldovy milosti knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Gottwaldovy milosti je 176 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Gottwaldovy milosti kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Gottwaldovy milosti z Ivo Pejčoch – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Gottwaldovy milosti z Ivo Pejčoch.

Populární vyhledávání: Gottwaldovy milosti pdf, stáhnout Gottwaldovy milosti pdf, stáhnout Gottwaldovy milosti knihu pdf, Gottwaldovy milosti kniha ve formátu pdf, zdarma Gottwaldovy milosti kniha ke stažení, zdarma Gottwaldovy milosti ebook ve formátu pdf, Gottwaldovy milosti knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Gottwaldovy milosti pdf? Jak mohu stáhnout Gottwaldovy milosti kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Gottwaldovy milosti zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Gottwaldovy milosti? stáhnout Gottwaldovy milosti epub, stáhnout Gottwaldovy milosti ebook epub, Gottwaldovy milosti e-kniha ve formátu epub, zdarma Gottwaldovy milosti ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Gottwaldovy milosti epub? Jak stáhnout knihu Gottwaldovy milosti ve formátu epub? Gottwaldovy milosti mobi, stáhnout Gottwaldovy milosti mobi, stáhnout Gottwaldovy milosti e-kniha mobi, Gottwaldovy milosti kniha ve formátu mobi, zdarma Gottwaldovy milosti ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Gottwaldovy milosti mobi? Jak mohu stáhnout knihu Gottwaldovy milosti v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Gottwaldovy milosti z Ivo Pejčoch zdarma? Jak stáhnout Gottwaldovy milosti z Ivo Pejčoch e-knihu zdarma?

Leave a Reply