Hippolyt Soběslav Pinkas

Hippolyt Soběslav Pinkas

Hippolyt Soběslav Pinkas stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Hippolyt Soběslav Pinkas z Kristýna Brožová

 • Název knihy: Hippolyt Soběslav Pinkas
 • Autor knihy: Kristýna Brožová
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 132
 • Žánrové knihy: Výtvarné umění
 • ISBN: 9788074671210
 • EAN: 9788074671210
 • Dostupné soubory: hippolyt-sobeslav-pinkas-318160.pdf, hippolyt-sobeslav-pinkas-318160.epub, hippolyt-sobeslav-pinkas-318160.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Hippolyt Soběslav Pinkas v dolní části stránky

Shrnutí knihy Hippolyt Soběslav Pinkas z Kristýna Brožová

Hippolyt Soběslav Pinkas (1827–1901) byl jedním z prvních „českých Pařížanů“, který prožil část svého uměleckého života ve Francii. Studoval malbu v ateliéru Thomase Coutura ve stejné době jako Édouard Manet, s nímž ho spojoval zájem o realitu a nekonvenčnost. Krajinářské náměty Pinkas hledal ve fontainebleauském lese, kde se dostal do okruhu předních francouzských malířů později nazývaných jako barbizonská škola (Jean-Baptiste Camille Corot, Jean-François Millet). Tato kniha poprvé komplexně pojednává o Pinkasově díle v kontextu francouzského malířství a sleduje umělcovu tvorbu od karikatur z revolučních let 1848–1849 až po zásadní malby vystavované na pařížských Salonech. Zvláštní pozornost věnuje obrazu Pohřební řeč o oběšenci (někdy nazývaným Modlitba za oběšence), který je unikátní nejen svým námětem, ale i příběhem, jenž se začal psát několik let před jeho vznikem a pokračuje do současnosti. Publikace přibližuje také Pinkasovu účast na Salonu odmítnutých v roce 1863, kde se jeho Stařec a smrt ocitl ve společnosti Manetovy Snídaně v trávě (tehdy nazvané Koupání). Hippolyt Soběslav Pinkas patřil k malířům, kteří dokázali sledovat aktuální umělecké tendence (realismus), a přestože je dnes známější jeho vnuk Jiří Voskovec, náleží mu díky malířské tvorbě i posilování česko-francouzských vztahů významné místo v dějinách evropské kultury.

Stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Hippolyt Soběslav Pinkas je 132 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Hippolyt Soběslav Pinkas kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Hippolyt Soběslav Pinkas z Kristýna Brožová – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Hippolyt Soběslav Pinkas z Kristýna Brožová.

Populární vyhledávání: Hippolyt Soběslav Pinkas pdf, stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas pdf, stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas knihu pdf, Hippolyt Soběslav Pinkas kniha ve formátu pdf, zdarma Hippolyt Soběslav Pinkas kniha ke stažení, zdarma Hippolyt Soběslav Pinkas ebook ve formátu pdf, Hippolyt Soběslav Pinkas knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas pdf? Jak mohu stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Hippolyt Soběslav Pinkas? stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas epub, stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas ebook epub, Hippolyt Soběslav Pinkas e-kniha ve formátu epub, zdarma Hippolyt Soběslav Pinkas ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Hippolyt Soběslav Pinkas epub? Jak stáhnout knihu Hippolyt Soběslav Pinkas ve formátu epub? Hippolyt Soběslav Pinkas mobi, stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas mobi, stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas e-kniha mobi, Hippolyt Soběslav Pinkas kniha ve formátu mobi, zdarma Hippolyt Soběslav Pinkas ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Hippolyt Soběslav Pinkas mobi? Jak mohu stáhnout knihu Hippolyt Soběslav Pinkas v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas z Kristýna Brožová zdarma? Jak stáhnout Hippolyt Soběslav Pinkas z Kristýna Brožová e-knihu zdarma?

Leave a Reply