Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových

Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových

Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových z Pavel Větrovec

 • Název knihy: Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových
 • Autor knihy: Pavel Větrovec
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 176
 • Žánrové knihy: Křesťanství
 • ISBN: 978-80-7465-238-7
 • EAN: 9788074652387
 • Dostupné soubory: hospodinuv-zakon-v-peti-knihach-mojzisovych-313556.pdf, hospodinuv-zakon-v-peti-knihach-mojzisovych-313556.epub, hospodinuv-zakon-v-peti-knihach-mojzisovych-313556.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových v dolní části stránky

Shrnutí knihy Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových z Pavel Větrovec

Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, takzvaného Mojžíšova zákona. Forma zpracování téma zpřístupňuje i širšímu okruhu zájemců. Autorský text doprovázejí krátké ukázky hebrejského textu s překladem.
Úvod čtenáře seznámí se základními pojmy, rozsahem, obsahem a literárními druhy biblických knih. Přibližuje literárněhistorické problémy a poměrně rozsáhlé dějiny exegeze až po aktuální stav bádání. Následující tři kapitoly se soustřeďují na velké úseky biblického vyprávění Tóry: „dějiny“ počátků, příběhy patriarchů ve vyprávěcích cyklech a konečně příběhy Mojžíše a jeho lidu při cestě z Egypta do zaslíbené země. Na vyprávění logicky navazuje i legislativa – zvlášť významné jsou Desatero, smlouva a tři velké právní kodexy v knihách Tóry. Závěr stručně hodnotí dopady Tóry na další biblické knihy a tradici, zejména židovskou a křesťanskou.
Publikaci lze využít jak pro systematické studium, tak jako informaci o základních teologických liniích a pojmech v Tóře.

Stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových je 176 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových z Pavel Větrovec – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových z Pavel Větrovec.

Populární vyhledávání: Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových pdf, stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových pdf, stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových knihu pdf, Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových kniha ve formátu pdf, zdarma Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových kniha ke stažení, zdarma Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových ebook ve formátu pdf, Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových pdf? Jak mohu stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových? stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových epub, stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových ebook epub, Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových e-kniha ve formátu epub, zdarma Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových epub? Jak stáhnout knihu Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových ve formátu epub? Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových mobi, stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových mobi, stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových e-kniha mobi, Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových kniha ve formátu mobi, zdarma Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových mobi? Jak mohu stáhnout knihu Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových z Pavel Větrovec zdarma? Jak stáhnout Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových z Pavel Větrovec e-knihu zdarma?

Leave a Reply