Židé v Českých zemích po šoa

Židé v Českých zemích po šoa

Židé v Českých zemích po šoa stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Židé v Českých zemích po šoa z Blanka Soukupová

 • Název knihy: Židé v Českých zemích po šoa
 • Autor knihy: Blanka Soukupová
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 568
 • Žánrové knihy: České a slovenské dějiny
 • ISBN: 978-80-8114-842-2
 • EAN: 9788081148422
 • Dostupné soubory: zide-v-ceskych-zemich-po-soa-312154.pdf, zide-v-ceskych-zemich-po-soa-312154.epub, zide-v-ceskych-zemich-po-soa-312154.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Židé v Českých zemích po šoa v dolní části stránky

Shrnutí knihy Židé v Českých zemích po šoa z Blanka Soukupová

První syntéza věnovaná identitě Židů v českých zemích po šoa. Identita je chápána jako způsob sebeukotvení menšiny ve čtyřech časových obdobích: 1945 –­ 1948, 1948 –­ 1956, ve „zlatých šedesátých“ letech a v období „normalizace“ (1969 ­– 1989).
Zvláštní pozornost je pak věnována židovské paměti (hřbitovům a synagogám, vzpomínce na šoa a legendární osobnosti rabína Richarda Federa, strážce menšinové paměti). Kniha volně navazuje na monografii Velké a malé českožidovské příběhy z doby intenzivní naděje (Bratislava 2005), analýzu strukturované židovské identity v masarykovské první republice.

Doc. PhDr. Blanka Soukupová, CSc.
Etnoložka a historička, přednáší na Univerzitě Karlově. Ve své odborné práci se zaměřuje na výzkum národních a menšinových identit a projevy intolerance (antisemitismus). Dále se věnuje výzkumu středoevropského města, ale i dějinám oboru (v časovém rozmezí od poloviny 19. století do současnosti). Je autorkou nebo editorkou několika desítek knih.

Stáhnout Židé v Českých zemích po šoa knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Židé v Českých zemích po šoa je 568 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Židé v Českých zemích po šoa kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Židé v Českých zemích po šoa z Blanka Soukupová – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Židé v Českých zemích po šoa z Blanka Soukupová.

Populární vyhledávání: Židé v Českých zemích po šoa pdf, stáhnout Židé v Českých zemích po šoa pdf, stáhnout Židé v Českých zemích po šoa knihu pdf, Židé v Českých zemích po šoa kniha ve formátu pdf, zdarma Židé v Českých zemích po šoa kniha ke stažení, zdarma Židé v Českých zemích po šoa ebook ve formátu pdf, Židé v Českých zemích po šoa knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Židé v Českých zemích po šoa pdf? Jak mohu stáhnout Židé v Českých zemích po šoa kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Židé v Českých zemích po šoa zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Židé v Českých zemích po šoa? stáhnout Židé v Českých zemích po šoa epub, stáhnout Židé v Českých zemích po šoa ebook epub, Židé v Českých zemích po šoa e-kniha ve formátu epub, zdarma Židé v Českých zemích po šoa ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Židé v Českých zemích po šoa epub? Jak stáhnout knihu Židé v Českých zemích po šoa ve formátu epub? Židé v Českých zemích po šoa mobi, stáhnout Židé v Českých zemích po šoa mobi, stáhnout Židé v Českých zemích po šoa e-kniha mobi, Židé v Českých zemích po šoa kniha ve formátu mobi, zdarma Židé v Českých zemích po šoa ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Židé v Českých zemích po šoa mobi? Jak mohu stáhnout knihu Židé v Českých zemích po šoa v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Židé v Českých zemích po šoa z Blanka Soukupová zdarma? Jak stáhnout Židé v Českých zemích po šoa z Blanka Soukupová e-knihu zdarma?

Leave a Reply