Jabloň v zime

Jabloň v zime

Jabloň v zime stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Jabloň v zime z Dežo Ursiny

 • Název knihy: Jabloň v zime
 • Autor knihy: Dežo Ursiny
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 584
 • Žánrové knihy: Česká a slovenská próza
 • ISBN: 9788081501586
 • EAN: 9788081501586
 • Dostupné soubory: jablon-v-zime-312118.pdf, jablon-v-zime-312118.epub, jablon-v-zime-312118.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Jabloň v zime v dolní části stránky

Shrnutí knihy Jabloň v zime z Dežo Ursiny

Listy Deža Ursinyho Eve Rosenbaumovej Jabloň v zime prichádzajú zďaleka, a predsa zblízka. Zďaleka: od ich vzniku uplynulo štyridsaťpäť rokov, od Dežovej smrti dvadsať. A predsa zblízka: uzatvárajú, akoby račím chodom, vedno s listami Zdenke Krejčovej Moja milá pani (2007) a so vzájomnými listami so synom Jakubom Ahoj tato – milý Kubo (2015) akýsi voľný triptych, trojdielny obraz Dežovho života a doby, v ktorej sa odohrával. S trochou nadsádzky a ľahko parafrázujúc možno hovoriť aj o Dežovej ceste pedagógiou, praktickou životnou skúsenosťou od prvej do poslednej lásky.

V Jabloni v zime sa prelínajú a zmiešavajú tri prúdy. Jeden tvorí čas Dežovej lásky k Eve, v ktorom sa rozhoduje o jej trvaní, bytí a nebytí, druhý hraničný, liminálny čas ritualizovaného prechodu medzi svetom slobody a neslobody, tretí čas obnovenia poriadku a vzniku toho, čo sa nazývalo dobovo príznačným pojmom reálny socializmus, ktorý mal v každodennej podobe biedermeierovskú tvár, ale v spoločenskej oblasti znamenal revíziu starých a potvrdenie inovovaných foriem totalitného režimu.
Tieto tri prúdy sa v listoch navzájom prepájajú a vytvárajú v momentkách spoločného toku punktuálnu Dežovu správu Eve o stave seba a sveta. Je to správa o intímnom milostnom vzťahu, plnom vnútornej neistoty, ktorá je zároveň svedectvom osobného tápania a dokumentom dobovej perverzie.

Stáhnout Jabloň v zime knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Jabloň v zime je 584 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Jabloň v zime kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Jabloň v zime z Dežo Ursiny – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Jabloň v zime z Dežo Ursiny.

Populární vyhledávání: Jabloň v zime pdf, stáhnout Jabloň v zime pdf, stáhnout Jabloň v zime knihu pdf, Jabloň v zime kniha ve formátu pdf, zdarma Jabloň v zime kniha ke stažení, zdarma Jabloň v zime ebook ve formátu pdf, Jabloň v zime knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Jabloň v zime pdf? Jak mohu stáhnout Jabloň v zime kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Jabloň v zime zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Jabloň v zime? stáhnout Jabloň v zime epub, stáhnout Jabloň v zime ebook epub, Jabloň v zime e-kniha ve formátu epub, zdarma Jabloň v zime ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Jabloň v zime epub? Jak stáhnout knihu Jabloň v zime ve formátu epub? Jabloň v zime mobi, stáhnout Jabloň v zime mobi, stáhnout Jabloň v zime e-kniha mobi, Jabloň v zime kniha ve formátu mobi, zdarma Jabloň v zime ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Jabloň v zime mobi? Jak mohu stáhnout knihu Jabloň v zime v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Jabloň v zime z Dežo Ursiny zdarma? Jak stáhnout Jabloň v zime z Dežo Ursiny e-knihu zdarma?

Leave a Reply