Jaké to je, nebo o čem to je?

Jaké to je, nebo o čem to je?

Jaké to je, nebo o čem to je? stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Jaké to je, nebo o čem to je? z Tomáš Hříbek

 • Název knihy: Jaké to je, nebo o čem to je?
 • Autor knihy: Tomáš Hříbek
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 346
 • Žánrové knihy: Filozofie
 • ISBN: 978-80-7007-487-9
 • EAN: 9788070074879
 • Dostupné soubory: jake-to-je-nebo-o-cem-to-je-337518.pdf, jake-to-je-nebo-o-cem-to-je-337518.epub, jake-to-je-nebo-o-cem-to-je-337518.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Jaké to je, nebo o čem to je? v dolní části stránky

Shrnutí knihy Jaké to je, nebo o čem to je? z Tomáš Hříbek

Zatím nejsouhrnnější domácí monografie o současné analytické filosofii vědomí, která se během posledních dvou dekád stala jednou z nejživějších oblastí filosofického výzkumu. Autor vysvětluje důvody tohoto vývoje, jež mají co do činění se standardním pojetím fenomenálního vědomí a metafyziky materialismu, o něž se opírá formulace tzv. „těžkého problému“ vědomí a výzva moderního dualismu. Tuto výzvu představují zvláště modální argument Davida Chalmerse a epistemický argument Franka Jacksona. Převážná část knihy je věnována návrhům na překonání dualismu: argumentům russelliánského monismu a materialistickým strategiím, zvláště tzv. reprezentacionismu. Autor obhajuje teorii, která se do jisté míry podobá reprezentacionismu v tom, že redukuje vědomí prostřednictvím intencionality, ale liší se odmítnutím standardního pojetí vědomí a argumentačním rámcem, jímž je spíše metodologický naturalismus, než materialistická metafyzika. Tuto teorii rozvíjí hlavně Daniel Dennett, ačkoli příbuzné argumenty lze najít u dalších současných kritiků introspekce. Ačkoli Dennettova teorie nabízí spíše dekonstrukci, než řešení „těžkého problému“, autor dospívá k závěru, že navzdory své podnětnosti přehlíží „nejtěžší problém“. Tento problém se netýká vědomí, ale intencionality. Kniha může sloužit jako úvod do současné diskuse ve filosofii mysli a metafyzice.

Stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Jaké to je, nebo o čem to je? je 346 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Jaké to je, nebo o čem to je? kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Jaké to je, nebo o čem to je? z Tomáš Hříbek – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Jaké to je, nebo o čem to je? z Tomáš Hříbek.

Populární vyhledávání: Jaké to je, nebo o čem to je? pdf, stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? pdf, stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? knihu pdf, Jaké to je, nebo o čem to je? kniha ve formátu pdf, zdarma Jaké to je, nebo o čem to je? kniha ke stažení, zdarma Jaké to je, nebo o čem to je? ebook ve formátu pdf, Jaké to je, nebo o čem to je? knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? pdf? Jak mohu stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Jaké to je, nebo o čem to je?? stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? epub, stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? ebook epub, Jaké to je, nebo o čem to je? e-kniha ve formátu epub, zdarma Jaké to je, nebo o čem to je? ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Jaké to je, nebo o čem to je? epub? Jak stáhnout knihu Jaké to je, nebo o čem to je? ve formátu epub? Jaké to je, nebo o čem to je? mobi, stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? mobi, stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? e-kniha mobi, Jaké to je, nebo o čem to je? kniha ve formátu mobi, zdarma Jaké to je, nebo o čem to je? ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Jaké to je, nebo o čem to je? mobi? Jak mohu stáhnout knihu Jaké to je, nebo o čem to je? v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? z Tomáš Hříbek zdarma? Jak stáhnout Jaké to je, nebo o čem to je? z Tomáš Hříbek e-knihu zdarma?

Leave a Reply