Jeď!

Jeď!

Jeď! stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Jeď! z John Clellon Holmes

 • Název knihy: Jeď!
 • Autor knihy: John Clellon Holmes
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 432
 • Žánrové knihy: Historické romány
 • ISBN: 978-80-257-2038-7
 • EAN: 9788025720387
 • Dostupné soubory: jed-312947.pdf, jed-312947.epub, jed-312947.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Jeď! v dolní části stránky

Shrnutí knihy Jeď! z John Clellon Holmes

Román amerického prozaika Johna Clellona Holmese Jeď! je, jak se říkává, ztraceným diamantem, a to nejen pro své literární kvality. Děj, zasazený do New Yorku konce 40. let, nám přibližuje postavy, důvěrně známé z Kerouacových románů; Holmes ovšem svou strhující výpověď začal psát více než dva roky před svým slavnějším přítelem a vydal ji pět let před klasikou Na cestě. Allen Ginsberg, Jack Kerouac, William Burroughs, Neal Cassady a řada dalších beatniků zde odhaluje svá nitra, vrhá se do ztřeštěných dobrodružství, miluje, šílí a oddává se životu ve všech jeho formách. „Pokud chcete porozumět tomu, co Allen Ginsberg mínil veršem o ,nejlepších hlavách své generace‘, Jeď! je knihou, která vám to řekne,“ napsal básník Kenneth Rexroth. Slavní protagonisté beat generation jsou přitom v Holmesově románu představeni v jiném světle, než je obvykle známe – platí to hlavně pro Kerouaca a Cassadyho, ale i pro hlavního hrdinu Ginsberga, v té době zcela neznámého básníka, zmítaného nejistotami i strachem z šílenství, Ginsberga z doby ještě před Kvílením, Ginsberga hledajícího vlastní hlas. Román Jeď! představuje nezaujatý záznam sebedestruktivních rituálů jedné generace; vznikl na základě deníků a je historicky velice věrný; poslouží jako nejen další příspěvek do ikonografie beat generation, ale lze jej právem zařadit k trojici nejvýznamnějších děl beat generation, tedy ke Kerouacovu Na cestě, Ginsbergovu Kvílení a Burroughsovu Nahému obědu.

Stáhnout Jeď! knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Jeď! je 432 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Jeď! kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Jeď! z John Clellon Holmes – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Jeď! z John Clellon Holmes.

Populární vyhledávání: Jeď! pdf, stáhnout Jeď! pdf, stáhnout Jeď! knihu pdf, Jeď! kniha ve formátu pdf, zdarma Jeď! kniha ke stažení, zdarma Jeď! ebook ve formátu pdf, Jeď! knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Jeď! pdf? Jak mohu stáhnout Jeď! kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Jeď! zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Jeď!? stáhnout Jeď! epub, stáhnout Jeď! ebook epub, Jeď! e-kniha ve formátu epub, zdarma Jeď! ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Jeď! epub? Jak stáhnout knihu Jeď! ve formátu epub? Jeď! mobi, stáhnout Jeď! mobi, stáhnout Jeď! e-kniha mobi, Jeď! kniha ve formátu mobi, zdarma Jeď! ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Jeď! mobi? Jak mohu stáhnout knihu Jeď! v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Jeď! z John Clellon Holmes zdarma? Jak stáhnout Jeď! z John Clellon Holmes e-knihu zdarma?

Leave a Reply