Jeep jede do války

Jeep jede do války

Jeep jede do války stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Jeep jede do války z William Fowler

 • Název knihy: Jeep jede do války
 • Autor knihy: William Fowler
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 112
 • Žánrové knihy: Literatura faktu
 • ISBN: 978-80-206-1665-4
 • EAN: 9788020616654
 • Dostupné soubory: jeep-jede-do-valky-347555.pdf, jeep-jede-do-valky-347555.epub, jeep-jede-do-valky-347555.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Jeep jede do války v dolní části stránky

Shrnutí knihy Jeep jede do války z William Fowler

Jeep je skutečnou legendou. Jeho jméno se stalo synonymem nebezpečných dobrodružných výprav po cestách i necestách a nedostižných bojových schopností. Jeep vynikal robustností, účelností a nekompromisní funkčností. Díky tomu sehrál významnou roli v dějinách vojenství počínaje léty 2. světové války.
Jeep byl zkonstruován v roce 1940, v době akutní potřeby vojenských terénních automobilů. Byl navržen na základě specifikace nového univerzálního automobilu (General Purpose, ve zkratce G. P., anglicky hláskováno „dží pí“, čili džíp). Nový vůz měl pohon všech čtyř kol, byl třímístný, s prostorem pro upevnění lafety kulometu ráže 7,62 mm. Užitečná hmotnost činila 250 kg, nejvyšší rychlost byla kolem 50 km/h. Nový automobil se stal nejúspěšnějším terénním vozidlem všech dob. Jeho pojetím se inspirovaly mnohé další typy terénních vozidel. Ve výzbroji armád celého světa sloužily Jeepy prakticky půl století.
Kniha Jeep jede do války, napsaná vojenským odborníkem, dokumentuje bojové použití džípů na základě fotografií, líčení historických událostí a více než stovky kreseb. Výklad je doplněn přehledy základních údajů mnoha variant úspěšného vozidla.
Džíp se ve 2. světové válce objevil v Normandii i na severu Afriky, běžně se používal ještě v době války v Perském zálivu na počátku 90. let. Kniha Jeep jede do války čtenářům všech věkových kategorií poskytuje hodnověrné informace a zajímavý pohled na přínos džípu k pojetí moderních malých terénních vozidel.

Stáhnout Jeep jede do války knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Jeep jede do války je 112 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Jeep jede do války kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Jeep jede do války z William Fowler – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Jeep jede do války z William Fowler.

Populární vyhledávání: Jeep jede do války pdf, stáhnout Jeep jede do války pdf, stáhnout Jeep jede do války knihu pdf, Jeep jede do války kniha ve formátu pdf, zdarma Jeep jede do války kniha ke stažení, zdarma Jeep jede do války ebook ve formátu pdf, Jeep jede do války knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Jeep jede do války pdf? Jak mohu stáhnout Jeep jede do války kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Jeep jede do války zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Jeep jede do války? stáhnout Jeep jede do války epub, stáhnout Jeep jede do války ebook epub, Jeep jede do války e-kniha ve formátu epub, zdarma Jeep jede do války ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Jeep jede do války epub? Jak stáhnout knihu Jeep jede do války ve formátu epub? Jeep jede do války mobi, stáhnout Jeep jede do války mobi, stáhnout Jeep jede do války e-kniha mobi, Jeep jede do války kniha ve formátu mobi, zdarma Jeep jede do války ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Jeep jede do války mobi? Jak mohu stáhnout knihu Jeep jede do války v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Jeep jede do války z William Fowler zdarma? Jak stáhnout Jeep jede do války z William Fowler e-knihu zdarma?

Leave a Reply