Jiří Bouda

Jiří Bouda

Jiří Bouda stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Jiří Bouda z Ludvík Losos

 • Název knihy: Jiří Bouda
 • Autor knihy: Ludvík Losos
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 248
 • Žánrové knihy: Výtvarné umění
 • ISBN: 978-80-7270-053-0
 • EAN: 9788072700530
 • Dostupné soubory: jiri-bouda-313191.pdf, jiri-bouda-313191.epub, jiri-bouda-313191.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Jiří Bouda v dolní části stránky

Shrnutí knihy Jiří Bouda z Ludvík Losos

Malíř a grafik Jiří Bouda (* 1934, † 2015) byl výjimečnou osobností českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století. Z obecného trendu vývoje moderního českého umění se svým zdánlivě konzervativním vyjadřováním vymykal, přesto si však v něm našel díky charakteru své tvorby významné a nezaměnitelné místo.
Původně krajinář prostřednictvím své lásky k železnici objevil specifický fenomén železničního prostředí – železniční krajinu, kterou dokázal vyjádřit s osobitou poezií. Současně však vědomě navazoval na odkazy malířů – vedutistů 18. a 19. století a snažil se zachytit tvář českých měst a míst. Zobrazoval je svým působivým poetickým pohledem, přesto však s přesností kronikáře či dokumentátora jako jeho malířští předchůdci. Činil tak nejen prostřednictvím volných grafických listů, ale také v drobné grafice, především ve formě ex libris, ve které se zařadil jak počtem, tak i kvalitou k předním mezinárodně uznávaným tvůrcům. Jeho výraznou předností bylo suverénní ovládnutí všech grafických technik, zejména však barevné litografie, ve které se dokázal přiblížit výrazu klasické malby.
Rozsah jeho tvorby, její rozmanitost a samozřejmě i nevšední osobnost umělce se snaží tato kniha zachytit a přiblížit čtenáři.

248 plnobarevných stran, 547 obrazových příloh (fotografií a reprodukcí).

Stáhnout Jiří Bouda knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Jiří Bouda je 248 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Jiří Bouda kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Jiří Bouda z Ludvík Losos – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Jiří Bouda z Ludvík Losos.

Populární vyhledávání: Jiří Bouda pdf, stáhnout Jiří Bouda pdf, stáhnout Jiří Bouda knihu pdf, Jiří Bouda kniha ve formátu pdf, zdarma Jiří Bouda kniha ke stažení, zdarma Jiří Bouda ebook ve formátu pdf, Jiří Bouda knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Jiří Bouda pdf? Jak mohu stáhnout Jiří Bouda kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Jiří Bouda zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Jiří Bouda? stáhnout Jiří Bouda epub, stáhnout Jiří Bouda ebook epub, Jiří Bouda e-kniha ve formátu epub, zdarma Jiří Bouda ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Jiří Bouda epub? Jak stáhnout knihu Jiří Bouda ve formátu epub? Jiří Bouda mobi, stáhnout Jiří Bouda mobi, stáhnout Jiří Bouda e-kniha mobi, Jiří Bouda kniha ve formátu mobi, zdarma Jiří Bouda ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Jiří Bouda mobi? Jak mohu stáhnout knihu Jiří Bouda v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Jiří Bouda z Ludvík Losos zdarma? Jak stáhnout Jiří Bouda z Ludvík Losos e-knihu zdarma?

Leave a Reply