Křižovatky

Křižovatky

Křižovatky stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Křižovatky z Milena Jesenská

 • Název knihy: Křižovatky
 • Autor knihy: Milena Jesenská
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 888
 • Žánrové knihy: Literární biografie
 • ISBN: 978-80-7215-520-0
 • EAN: 9788072155200
 • Dostupné soubory: milena-jesenska-literarni-dilo-316184.pdf, milena-jesenska-literarni-dilo-316184.epub, milena-jesenska-literarni-dilo-316184.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Křižovatky v dolní části stránky

Shrnutí knihy Křižovatky z Milena Jesenská

Novinářka Milena Jesenská (1896–1944) patří dnes ve světě k nejznámějším osobnostem české kultury. Dopisy Mileně Franze Kafky, jí adresované, patří k základním dílům světové literatury dvacátého století. Přestože vycházejí vzpomínkové knihy na ni i její životopisy, edice její vlastní tvorby byly u nás i v zahraničí dosud jen skrovné – chyběl odpovídající badatelský výzkum jejího publicistického díla. Právě jemu se po dobu čtyřiceti let mj. věnovala literární historička a editorka Marie Jirásková, která připravila tento vůbec první výbor z díla Mileny Jesenské, který svým rozsahem a zaměřením odpovídá významu této mimořádné osobnosti. Marie Jirásková je též autorkou bibliografie díla Mileny Jesenské, doslovu, ediční poznámky a z jejího archivu pochází většina fotografií a dokumentů obsažených v obrazové příloze. Milena Jesenská byla vynikající reportérka, jak o tom svědčí její zprávy o životě ve Vídni v letech 1919–24, ale zejména její publicistika z týdeníku Přítomnost v letech 1938–39, která patří k vrcholům české žurnalistiky. Charakterové vlastnosti Mileny Jesenské a její osobní statečnost tváří v tvář nacistickému Německu i stalinistickému Sovětskému svazu patří k trvalým hodnotám, k nimž se může český národ hlásit. Vedle zmíněných dvou vrcholných období publicistické tvorby Mileny Jesenské nalezneme v této knize i její články o módě, životním stylu a cestování z dvacátých let, které přinášejí cenný a dodnes živý vhled do tehdejší společenské atmosféry. Čtenáři zde naleznou i několik jejích pohádek pro děti a v úplnosti všechny fejetony, které ve dvacátých letech sama ze své tvorby vybrala, uspořádala a upravila pro vydání k knížkách Cesta k jednoduchosti, Člověk dělá šaty a Šťastnou cestu. Výbor z díla Mileny Jesenské přináší nejen jedinečný detailní vhled do života české a rakouské společnosti v letech 1919–39, vypovídá o proměnách životního stylu a módy a o středoevropské tragédii po nástupu Adolfa Hitlera k moci v Německu v roce 1933, ale ukazuje i to, jak svrchovaným literárním žánrem může být publicistika, věnuje-li se jí charakterní a statečná osobnost.

Stáhnout Křižovatky knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Křižovatky je 888 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Křižovatky kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Křižovatky z Milena Jesenská – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Křižovatky z Milena Jesenská.

Populární vyhledávání: Křižovatky pdf, stáhnout Křižovatky pdf, stáhnout Křižovatky knihu pdf, Křižovatky kniha ve formátu pdf, zdarma Křižovatky kniha ke stažení, zdarma Křižovatky ebook ve formátu pdf, Křižovatky knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Křižovatky pdf? Jak mohu stáhnout Křižovatky kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Křižovatky zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Křižovatky? stáhnout Křižovatky epub, stáhnout Křižovatky ebook epub, Křižovatky e-kniha ve formátu epub, zdarma Křižovatky ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Křižovatky epub? Jak stáhnout knihu Křižovatky ve formátu epub? Křižovatky mobi, stáhnout Křižovatky mobi, stáhnout Křižovatky e-kniha mobi, Křižovatky kniha ve formátu mobi, zdarma Křižovatky ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Křižovatky mobi? Jak mohu stáhnout knihu Křižovatky v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Křižovatky z Milena Jesenská zdarma? Jak stáhnout Křižovatky z Milena Jesenská e-knihu zdarma?

Leave a Reply