KMENOVÉ BUŇKY

KMENOVÉ BUŇKY

KMENOVÉ BUŇKY stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy KMENOVÉ BUŇKY z Hruška Ivan

 • Název knihy: KMENOVÉ BUŇKY
 • Autor knihy: Hruška Ivan
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2011
 • Počet stránek: 224
 • Žánrové knihy: Klasická medicína
 • ISBN: 978-80-7262-401-0
 • EAN: 9788072624010
 • Dostupné soubory: kmenove-bunky-314838.pdf, kmenove-bunky-314838.epub, kmenove-bunky-314838.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy KMENOVÉ BUŇKY v dolní části stránky

Shrnutí knihy KMENOVÉ BUŇKY z Hruška Ivan

Kniha se zabývá kmenovými buňkami z různých pohledů – z pohledu biologie, medicíny a filozofie. Vznáší některé otázky a nabízí odpovědi k této problematice. Připomeňme si ty nejdůležitější: je možné přimět buňky jednoho typu tkáně, aby vypadaly a chovaly se jako buňky jiné tkáně? Dochází k těmto změnám přirozeně? A mohly by se takové projevy plasticity kmenových buněk použít v léčbě některých nemocí? Jak se řeší problémy bioetiky?V klinické části se kniha snaží řešit některé otázky nemoci, které vznikají následkem destrukce nebo dysfunkce určitého počtu buněčných typů v postižené tkáni. Studie na zvířatech ukazují, že transplantací buď derivátů pluripotentních kmenových buněk nebo fetálních buněk lze úspěšně léčit řadu chronických onemocnění, jako je cukrovka (diabetes mellitus), Parkinsonova nemoc, traumatické poranění míchy, Purkyňova buněčná degenerace, selhání jater, selhání srdce, Duchennova svalová dystrofie a osteogenesis imperfecta.Využití techniky terapeutického klonování u lidí nebude jednoduché. Medicínské problémy budou dále přecházet do oblasti společenské a politické. Otázku embryonálních kmenových buněk nebude možné řešit odděleně od dospělých kmenových buněk. Tyto dva směry se musí nutně střetnout.Soudobá bioetická a politická řešení sledují jen některé aspekty buněčné terapie, zatímco řešení problematických otázek se spíše odsouvá, přičemž s rozvojem našeho poznání se další nové otázky vynořují.Kniha je určena odborné i laické veřejnosti, je první sondou do problematiky, která se v současné době významně rozvíjí.

Stáhnout KMENOVÉ BUŇKY knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu KMENOVÉ BUŇKY je 224 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy KMENOVÉ BUŇKY kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

KMENOVÉ BUŇKY z Hruška Ivan – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize KMENOVÉ BUŇKY z Hruška Ivan.

Populární vyhledávání: KMENOVÉ BUŇKY pdf, stáhnout KMENOVÉ BUŇKY pdf, stáhnout KMENOVÉ BUŇKY knihu pdf, KMENOVÉ BUŇKY kniha ve formátu pdf, zdarma KMENOVÉ BUŇKY kniha ke stažení, zdarma KMENOVÉ BUŇKY ebook ve formátu pdf, KMENOVÉ BUŇKY knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout KMENOVÉ BUŇKY pdf? Jak mohu stáhnout KMENOVÉ BUŇKY kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout KMENOVÉ BUŇKY zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu KMENOVÉ BUŇKY? stáhnout KMENOVÉ BUŇKY epub, stáhnout KMENOVÉ BUŇKY ebook epub, KMENOVÉ BUŇKY e-kniha ve formátu epub, zdarma KMENOVÉ BUŇKY ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu KMENOVÉ BUŇKY epub? Jak stáhnout knihu KMENOVÉ BUŇKY ve formátu epub? KMENOVÉ BUŇKY mobi, stáhnout KMENOVÉ BUŇKY mobi, stáhnout KMENOVÉ BUŇKY e-kniha mobi, KMENOVÉ BUŇKY kniha ve formátu mobi, zdarma KMENOVÉ BUŇKY ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu KMENOVÉ BUŇKY mobi? Jak mohu stáhnout knihu KMENOVÉ BUŇKY v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout KMENOVÉ BUŇKY z Hruška Ivan zdarma? Jak stáhnout KMENOVÉ BUŇKY z Hruška Ivan e-knihu zdarma?

Leave a Reply