Kronika v kameni

Kronika v kameni

Kronika v kameni stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Kronika v kameni z Ismail Kadare

 • Název knihy: Kronika v kameni
 • Autor knihy: Ismail Kadare
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 267
 • Žánrové knihy: Historické romány
 • ISBN: 978-80-8194-007-1
 • EAN: 9788081940071
 • Dostupné soubory: kronika-v-kameni-347924.pdf, kronika-v-kameni-347924.epub, kronika-v-kameni-347924.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Kronika v kameni v dolní části stránky

Shrnutí knihy Kronika v kameni z Ismail Kadare

Román Kronika v kameni je zaujímavou freskou života v Gjirokastre v rokoch druhej svetovej vojny, videného očami dospievajúceho chlapca. Kadare je vynikajúci rozprávač, kritici ho radia k najväčším rozprávačom od čias Homéra a spomínajú vedľa Updika, Márqueza, Kafku, Gogoľa, Orwella, Grassa, Lessinga a ďalších. Jeho dej sa netýka len histórie mesta, ale je hlbokým ponorom do jeho kultúry, folklóru, politiky, tradícií, katastrof, striedavej okupácie mesta Talianmi, Grékmi, Nemcami. Za každou kapitolou je vsunutý zvláštny text Z kroniky alebo z Rozprávania iných ľudí. Vystupujúce postavy (najmä ženské) hovoria živým jazykom kraja a doby. Prekladateľ PhDr. Viliam Mruškovič pripravil aj niekoľko poznámok pod čiarou, ktoré vysvetľujú zvláštnosti albánskych dejín, kultúry a pod., a tiež slovenský zápis a výslovnosť vlastných mien, ktoré sú z jazykového hľadiska veľkým problémom a je možné o ich správnom používaní diskutovať.

Stáhnout Kronika v kameni knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Kronika v kameni je 267 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Kronika v kameni kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Kronika v kameni z Ismail Kadare – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Kronika v kameni z Ismail Kadare.

Populární vyhledávání: Kronika v kameni pdf, stáhnout Kronika v kameni pdf, stáhnout Kronika v kameni knihu pdf, Kronika v kameni kniha ve formátu pdf, zdarma Kronika v kameni kniha ke stažení, zdarma Kronika v kameni ebook ve formátu pdf, Kronika v kameni knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Kronika v kameni pdf? Jak mohu stáhnout Kronika v kameni kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Kronika v kameni zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Kronika v kameni? stáhnout Kronika v kameni epub, stáhnout Kronika v kameni ebook epub, Kronika v kameni e-kniha ve formátu epub, zdarma Kronika v kameni ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Kronika v kameni epub? Jak stáhnout knihu Kronika v kameni ve formátu epub? Kronika v kameni mobi, stáhnout Kronika v kameni mobi, stáhnout Kronika v kameni e-kniha mobi, Kronika v kameni kniha ve formátu mobi, zdarma Kronika v kameni ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Kronika v kameni mobi? Jak mohu stáhnout knihu Kronika v kameni v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Kronika v kameni z Ismail Kadare zdarma? Jak stáhnout Kronika v kameni z Ismail Kadare e-knihu zdarma?

Leave a Reply