Letci z Prešporka

Letci z Prešporka

Letci z Prešporka stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Letci z Prešporka z Juraj Červenka

 • Název knihy: Letci z Prešporka
 • Autor knihy: Juraj Červenka
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 256
 • Žánrové knihy: Military a válečná fakta
 • ISBN: 978-80-8114-788-3
 • EAN: 9788081147883
 • Dostupné soubory: letci-z-presporka-312878.pdf, letci-z-presporka-312878.epub, letci-z-presporka-312878.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Letci z Prešporka v dolní části stránky

Shrnutí knihy Letci z Prešporka z Juraj Červenka

Globálny konflikt zúriaci v rokoch 1914 až 1918 sa do histórie zapísal aj použitím mnohých technických noviniek na bojové účely. Prvýkrát nasadili znepriatelené strany vo významnejšej miere letectvo. Ani Rakúsko-Uhorsko nebolo výnimkou a jeho krehké stroje z dreva, plátna a výstužných drôtov operovali už od prvých vojnových dní nad rôznymi časťami starého kontinentu. Krátku históriu cisárskych a kráľovských vzdušných oddielov výrazne ovplyvnili mladíci z vtedajšieho Prešporka. Jozef Kiss, jeden z najúspešnejších stíhačov habsburského impéria, Josef von Maier, ktorého jednotka Flik 55J bola jednou z najúčinnejších a mala prestížne pomenovanie Cisárska letka. Ako prvý pilot habsburskej ríše použil úspešne padák Frigyes Hefty. Zachránil si tak život, keď jeho stroj zachvátili plamene. Spolu s prešporským rodákom Ferdinandom Udvardym patril Hefty k obávanému stíhaciemu zoskupeniu Zlatý triumvirát.

Kniha približuje aj ďalších letcov zo Slovenska – osudy mužov, ktorí v nespoľahlivých lietadlách plnili rozkazy a mnohí položili za krvácajúcu habsburskú ríšu život.

Stáhnout Letci z Prešporka knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Letci z Prešporka je 256 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Letci z Prešporka kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Letci z Prešporka z Juraj Červenka – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Letci z Prešporka z Juraj Červenka.

Populární vyhledávání: Letci z Prešporka pdf, stáhnout Letci z Prešporka pdf, stáhnout Letci z Prešporka knihu pdf, Letci z Prešporka kniha ve formátu pdf, zdarma Letci z Prešporka kniha ke stažení, zdarma Letci z Prešporka ebook ve formátu pdf, Letci z Prešporka knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Letci z Prešporka pdf? Jak mohu stáhnout Letci z Prešporka kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Letci z Prešporka zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Letci z Prešporka? stáhnout Letci z Prešporka epub, stáhnout Letci z Prešporka ebook epub, Letci z Prešporka e-kniha ve formátu epub, zdarma Letci z Prešporka ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Letci z Prešporka epub? Jak stáhnout knihu Letci z Prešporka ve formátu epub? Letci z Prešporka mobi, stáhnout Letci z Prešporka mobi, stáhnout Letci z Prešporka e-kniha mobi, Letci z Prešporka kniha ve formátu mobi, zdarma Letci z Prešporka ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Letci z Prešporka mobi? Jak mohu stáhnout knihu Letci z Prešporka v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Letci z Prešporka z Juraj Červenka zdarma? Jak stáhnout Letci z Prešporka z Juraj Červenka e-knihu zdarma?

Leave a Reply