Liber sine nomine

Liber sine nomine

Liber sine nomine stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Liber sine nomine z Jiří Gold

 • Název knihy: Liber sine nomine
 • Autor knihy: Jiří Gold
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 176
 • Žánrové knihy: Česká, slovenská a lidová
 • ISBN: 9788075300447
 • EAN: 9788075300447
 • Dostupné soubory: liber-sine-nomine-312159.pdf, liber-sine-nomine-312159.epub, liber-sine-nomine-312159.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Liber sine nomine v dolní části stránky

Shrnutí knihy Liber sine nomine z Jiří Gold

Sbírka Liber sine nomine je dílem dnes již renomovaného básníka, který vstoupil do literatury časopiseckým debutem v roce 1957 a dvě své rané sbírky uveřejnil ještě v šedesátých létech minulého století. Už tehdy se představil jako vyhraněný typ lyrika metafyzické a existenciálně založené dikce, skeptického, pochmurného pohledu obráceného navenek i dovnitř a jako subjekt tíživých zneklidnění a pochybností. Přišla však léta tzv. normalizace a poezie tohoto typu byla na léta vykázána z veřejného kulturního prostoru. Texty, jež tvoří Liber sine nomine, vznikly převážně v rozmezí let 1969–1970 minulého století, ale sbírka zahrnuje i texty pozdější. Že původ knihy spadá právě do pookupačního nástupu a průběhu let normalizace, není zde pouhým časovým určením, ale souvisí v hlubším smyslu se zvláštní, z ostatního díla vybočující povahou tvůrčí metody a poetiky, jíž je obrazný a myšlenkový náboj textů nesen. Nejzřejměji vystoupí z jazyka sbírky tato dobová souvislost tam, kde se v „kolážovité“ skladbě ke slovu dostávají citáty z tehdejšího tisku (básník sám se v poznámce zmiňuje o Rudém právu a Lidové demokracii), ale neméně příznačná je v tomto směru přítomnost i jiných, politicky neadresných řečových fragmentů (nápisy na kasárenských zdech, zaslechnuté rozhovory z ulice apod.), které pouze evokují přízemní realitu a pokleslost jazyka a více či méně brutálně ji konfrontují s řečí — a s celou sférou — krásného písemnictví. Součástí knihy je DVD s filmem Rafel mai amech izabi almi! a knihu doplňují fotografie Aloise Nožičky.

Stáhnout Liber sine nomine knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Liber sine nomine je 176 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Liber sine nomine kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Liber sine nomine z Jiří Gold – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Liber sine nomine z Jiří Gold.

Populární vyhledávání: Liber sine nomine pdf, stáhnout Liber sine nomine pdf, stáhnout Liber sine nomine knihu pdf, Liber sine nomine kniha ve formátu pdf, zdarma Liber sine nomine kniha ke stažení, zdarma Liber sine nomine ebook ve formátu pdf, Liber sine nomine knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Liber sine nomine pdf? Jak mohu stáhnout Liber sine nomine kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Liber sine nomine zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Liber sine nomine? stáhnout Liber sine nomine epub, stáhnout Liber sine nomine ebook epub, Liber sine nomine e-kniha ve formátu epub, zdarma Liber sine nomine ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Liber sine nomine epub? Jak stáhnout knihu Liber sine nomine ve formátu epub? Liber sine nomine mobi, stáhnout Liber sine nomine mobi, stáhnout Liber sine nomine e-kniha mobi, Liber sine nomine kniha ve formátu mobi, zdarma Liber sine nomine ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Liber sine nomine mobi? Jak mohu stáhnout knihu Liber sine nomine v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Liber sine nomine z Jiří Gold zdarma? Jak stáhnout Liber sine nomine z Jiří Gold e-knihu zdarma?

Leave a Reply