Liberální demokracie (ne)rozumu

Liberální demokracie (ne)rozumu

Liberální demokracie (ne)rozumu stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Liberální demokracie (ne)rozumu z Ondřej Stulík

 • Název knihy: Liberální demokracie (ne)rozumu
 • Autor knihy: Ondřej Stulík
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 259
 • Žánrové knihy: Filozofie
 • ISBN: 9788073254117
 • EAN: 9788073254117
 • Dostupné soubory: liberalni-demokracie-ne-rozumu-313177.pdf, liberalni-demokracie-ne-rozumu-313177.epub, liberalni-demokracie-ne-rozumu-313177.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Liberální demokracie (ne)rozumu v dolní části stránky

Shrnutí knihy Liberální demokracie (ne)rozumu z Ondřej Stulík

Ústředním tématem knihy je analýza sociální filosofie K. R. Poppera a vybraných zástupců tzv. rakouské libertariánské školy, tj. Ludwiga von Misese, Friedricha Augusta von Hayeka a Murraye Newtona Rothbarda, a to konkrétně v otázce demokracie a jejího hodnotového či procesuálního ukotvení. Analýza je vedena z pozice sociální vědy, přístupem kombinujícím fenomenologii a sociologickou hermeneutiku. Metodologicky je téma uchopeno prostřednictvím lingvistických přístupů platných pro společenské vědy, zejm. pak analýzy metafor. Popperova sociální filosofie je úzce propojena s jeho východisky v teorii vědy, a proto práce zohledňuje i tuto sféru Popperova myšlení. Návaznost na perspektivu Popperovy teorie vědy je citelná u von Hayeka a projevuje se zejména v otázce „racia“ a jeho domnělé univerzality při vědeckém ověřování a ekonomickém modelování tržního chování. Spojením obou sfér vzniká přístup podobný pozitivistickému modelování bezhodnotové sociální reality aplikovaný na Popperovu představu otevřené společnosti „obvykle se“ (racionálně) chovajících jednotlivců. Rozumnost chování individuí je Popperem rozvinuta v jeho neklasickém procesuálním demokratickém modelu, který ale pracuje s rozumností jako danou kategorií s racionálním obsahem. Tím Popper přisuzuje jednotlivcům esenciální vlastnost „rozumnosti“, chápanou ve smyslu racionální kalkulace v normalizovaném společenském prostředí, které je však rámováno liberální představou o fungování společnosti. Otevřená společnost bez předem stanovených kolektivních hodnot se jeví být v Popperově interpretaci jako jediná normální..

Stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Liberální demokracie (ne)rozumu je 259 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Liberální demokracie (ne)rozumu kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Liberální demokracie (ne)rozumu z Ondřej Stulík – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Liberální demokracie (ne)rozumu z Ondřej Stulík.

Populární vyhledávání: Liberální demokracie (ne)rozumu pdf, stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu pdf, stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu knihu pdf, Liberální demokracie (ne)rozumu kniha ve formátu pdf, zdarma Liberální demokracie (ne)rozumu kniha ke stažení, zdarma Liberální demokracie (ne)rozumu ebook ve formátu pdf, Liberální demokracie (ne)rozumu knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu pdf? Jak mohu stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Liberální demokracie (ne)rozumu? stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu epub, stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu ebook epub, Liberální demokracie (ne)rozumu e-kniha ve formátu epub, zdarma Liberální demokracie (ne)rozumu ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Liberální demokracie (ne)rozumu epub? Jak stáhnout knihu Liberální demokracie (ne)rozumu ve formátu epub? Liberální demokracie (ne)rozumu mobi, stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu mobi, stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu e-kniha mobi, Liberální demokracie (ne)rozumu kniha ve formátu mobi, zdarma Liberální demokracie (ne)rozumu ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Liberální demokracie (ne)rozumu mobi? Jak mohu stáhnout knihu Liberální demokracie (ne)rozumu v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu z Ondřej Stulík zdarma? Jak stáhnout Liberální demokracie (ne)rozumu z Ondřej Stulík e-knihu zdarma?

Leave a Reply