Merian – Mallorca

Merian - Mallorca

Merian – Mallorca stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Merian – Mallorca z Niklaus Schmidt

 • Název knihy: Merian – Mallorca
 • Autor knihy: Niklaus Schmidt
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 229
 • Žánrové knihy: Španělsko
 • ISBN: 978-80-7541-108-2
 • EAN: 9788075411082
 • Dostupné soubory: mallorca-333915.pdf, mallorca-333915.epub, mallorca-333915.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Merian – Mallorca v dolní části stránky

Shrnutí knihy Merian – Mallorca z Niklaus Schmidt

Možná, že přitažlivost tohoto „magnetu Středomoří“ tkví ve skutečnosti, že Mallorca je vlastně jakýmsi maličkým samostatným kontinentem. Zdá se, že ostrov nabízí každému návštěvníkovi to, po čem právě touží: třeba pěší výlety v horském pásmu Serra Tramuntana na severozápadě, s temnými stržemi a idylickými usedlostmi, nebo luxusní dovolenou na fince na mallorském panském sídle, anebo jeden dlouhý mejdan v mnoha lokálech, klubech a diskotékách v turistických letoviscích v okolí Palmy de Mallorca. A nakonec to, po čem baží snad všichni bez rozdílu: slunce a pláže s průzračnou vodou. Ano, Mallorca je tím správným místem pro letní dovolenou pro všechny: pro španělského krále Juana Carlose je dostatečně luxusní, pro obyčejného kancelářského zaměstnance je dostatečně levná. „Dokážeš-li snést ráj, přijeď na Mallorku“, napsala americká spisovatelka Gertrude Steinová v dopise jednomu svému příteli. Útok na „ráj“ se započal na přelomu 19. a 20. století, kdy v přístavu v Palmě přistála loď S.M.S. Victoria s první skupinkou návštěvníků na palubě. Roku 1935 už to bylo 50 000 turistů, a ten největší kolotoč přišel v padesátých letech. Od té doby počet turistů stále roste: všichni chtějí spatřit „Prozářený ostrov“, „La Luminosa“, jak domorodci Mallorcu nazývají pro její průzračně čistý vzduch. Na vrcholu sezóny je na ultramoderním, teprve nedávno vystavěném letišti Son Sant Joan skutečně živo: 800 příletů a odletů denně. V roce 1999 padl nový rekord – 18 milionů cestujících. A přitom méně by bylo jistě více, a to jak pro turisty, tak pro domácí. Neboť domorodci jsou v současné době konfrontováni i s negativními stránkami rozvoje turismu, jakými jsou nedostatek vody, hory odpadků, problémy s drogami. Na druhé straně zaručuje turistický ruch Mallorčanům nejnižší míru nezaměstnanosti z celého Španělska a Evropanům zase prázdninový ráj, vzdálený jen dvě či tři hodiny letadlem.

Stáhnout Merian – Mallorca knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Merian – Mallorca je 229 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Merian – Mallorca kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Merian – Mallorca z Niklaus Schmidt – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Merian – Mallorca z Niklaus Schmidt.

Populární vyhledávání: Merian – Mallorca pdf, stáhnout Merian – Mallorca pdf, stáhnout Merian – Mallorca knihu pdf, Merian – Mallorca kniha ve formátu pdf, zdarma Merian – Mallorca kniha ke stažení, zdarma Merian – Mallorca ebook ve formátu pdf, Merian – Mallorca knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Merian – Mallorca pdf? Jak mohu stáhnout Merian – Mallorca kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Merian – Mallorca zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Merian – Mallorca? stáhnout Merian – Mallorca epub, stáhnout Merian – Mallorca ebook epub, Merian – Mallorca e-kniha ve formátu epub, zdarma Merian – Mallorca ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Merian – Mallorca epub? Jak stáhnout knihu Merian – Mallorca ve formátu epub? Merian – Mallorca mobi, stáhnout Merian – Mallorca mobi, stáhnout Merian – Mallorca e-kniha mobi, Merian – Mallorca kniha ve formátu mobi, zdarma Merian – Mallorca ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Merian – Mallorca mobi? Jak mohu stáhnout knihu Merian – Mallorca v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Merian – Mallorca z Niklaus Schmidt zdarma? Jak stáhnout Merian – Mallorca z Niklaus Schmidt e-knihu zdarma?

Leave a Reply