Merian – Mexiko / Yucatán

Merian - Mexiko / Yucatán

Merian – Mexiko / Yucatán stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Merian – Mexiko / Yucatán z Birgit Müller-Wöbcke

 • Název knihy: Merian – Mexiko / Yucatán
 • Autor knihy: Birgit Müller-Wöbcke
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 128
 • Žánrové knihy: Amerika
 • ISBN: 978-80-7541-093-1
 • EAN: 9788075410931
 • Dostupné soubory: mexiko-yucatan-317103.pdf, mexiko-yucatan-317103.epub, mexiko-yucatan-317103.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Merian – Mexiko / Yucatán v dolní části stránky

Shrnutí knihy Merian – Mexiko / Yucatán z Birgit Müller-Wöbcke

Mexiko je obrovské svou rozlohou, je plné protikladů a zároveň fascinující. Země tří velkých kultur, která stojí ne za jednu, nýbrž za několik cest.
Nálezy z mystického dávnověku Mexika: ten, kdo sestoupí do metra, tak jako činí denně sta tisíce Mexičanů, pozná nejen nejlevnější a nejrychlejší dopravní prostředek v Mexico City, ale setká se i se svědky indiánské minulosti města. Při stavbě dráhy byly v 60. letech objeveny nálezy z aztéckého období, které jsou dnes vystaveny ve stanici metra. Jsou charakteristickým příkladem nejen citlivosti zodpovědných osob, nýbrž i barometrem kulturního vědomí mexické společnosti. „Pohled vpřed“ dorůstajícího průmyslového národa je velmi úzce svázán s „pohledem zpět“ ke kořenům vlastních dějin.
V dubnu 1519 připlul Hernán Cortés do Veracruzu, potopil všechny lodě, aby žádný muž z jeho posádky nemohl pomyslet na návrat ani na útěk, a odstartoval největší dobyvatelské tažení v dějinách lidstva. Během španělského koloniálního panství, trvajícího 300 let, se na troskách indiánských pyramid a chrámů stavěla města, paláce, kláštery a katedrály. Přes násilnou vlnu ničení však nemohla být vyhlazena indiánská duše. Mexický národ vyrostl společně ze Španělů i indiánů.
Tak se ani stovky let po střetu dvou světů nevytratila minulost. Abyste Mexiku porozuměli, musíte poznat jeho indiánský původ. Ten vám bude stále v patách, ať už při extatických oslavách nebo ve hře barev na šátku. I samotná Panna Maria má v Mexiku hnědou kůži a sedává na trůnu starého indiánského boha Tonantzina; do katolické bohoslužby se pletou staré mayské a aztécké rituály.
Mexiko, země mezi Tichým oceánem a Mexickým zálivem, je jedním z fascinujících turistických cílů. V průvodcích je Mexiko inzerováno jako „cestovatelská země superlativů“. A ačkoliv přehánění a dokreslování patří k nástrojům reklamy, v charakteristice Mexika se zřídka jedná o podvod. Země totiž opravdu oplývá oněmi tyrkysově třpytivými zátokami a příslovečnými bílými plážemi a jeho archeologická naleziště a pyramidy vyzařují tajemnou zvláštnost, která umožní Mexiku předvést se v téměř neskutečné kráse, zvlášť když padá soumrak a nad vámi krouží exotičtí ptáci. V koloniálních městech středního Mexika narazíte i na nádherné paláce a strhující živoucí folklor.
Kultura s přírodou soupeří o první místo návštěvnické přízně. Marně. Protože kdo může říci, co je nádhernější: tisícileté pyramidy a chrámy, množství barokních kostelů a paláců nebo velkolepá krása zasněžených sopek a rozervaných kaňonů?

Stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Merian – Mexiko / Yucatán je 128 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Merian – Mexiko / Yucatán kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Merian – Mexiko / Yucatán z Birgit Müller-Wöbcke – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Merian – Mexiko / Yucatán z Birgit Müller-Wöbcke.

Populární vyhledávání: Merian – Mexiko / Yucatán pdf, stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán pdf, stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán knihu pdf, Merian – Mexiko / Yucatán kniha ve formátu pdf, zdarma Merian – Mexiko / Yucatán kniha ke stažení, zdarma Merian – Mexiko / Yucatán ebook ve formátu pdf, Merian – Mexiko / Yucatán knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán pdf? Jak mohu stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Merian – Mexiko / Yucatán? stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán epub, stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán ebook epub, Merian – Mexiko / Yucatán e-kniha ve formátu epub, zdarma Merian – Mexiko / Yucatán ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Merian – Mexiko / Yucatán epub? Jak stáhnout knihu Merian – Mexiko / Yucatán ve formátu epub? Merian – Mexiko / Yucatán mobi, stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán mobi, stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán e-kniha mobi, Merian – Mexiko / Yucatán kniha ve formátu mobi, zdarma Merian – Mexiko / Yucatán ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Merian – Mexiko / Yucatán mobi? Jak mohu stáhnout knihu Merian – Mexiko / Yucatán v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán z Birgit Müller-Wöbcke zdarma? Jak stáhnout Merian – Mexiko / Yucatán z Birgit Müller-Wöbcke e-knihu zdarma?

Leave a Reply