Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět

Měl sílu a byl bouřlivák... - mistr svět

Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět z Ivana Gajdošová

 • Název knihy: Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět
 • Autor knihy: Ivana Gajdošová
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2013
 • Počet stránek: 256
 • Žánrové knihy: Faktografická biografie
 • ISBN: 978-80-86402-19-2
 • EAN: 9788086402192
 • Dostupné soubory: mel-silu-a-byl-bourlivak-mistr-svet-347966.pdf, mel-silu-a-byl-bourlivak-mistr-svet-347966.epub, mel-silu-a-byl-bourlivak-mistr-svet-347966.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět v dolní části stránky

Shrnutí knihy Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět z Ivana Gajdošová

Prof. Jan Gajdoš byl vynikající sokolský gymnasta, mistr světa, olympionik, bojovník proti fašismu, středoškolský učitel a cvičitel. Byl významným a stálým členem reprezentačního družstva Sokola a Československé republiky v letech 1925 – 1940. Byl to člověk přímý, čestný, rovný a statečný, právě takový, jaké formoval Sokol za tzv. první republiky. Absolvoval stovky utkání v nářaďovém tělocviku v mezisokolských a mezistátních závodech. Opakovaně reprezentoval Českou obec sokolskou i Československou republiku v různých mezinárodních soutěžích a mistrovstvích světa. Zúčastnil se dvou letních olympijských her a v Amsterodamu v roce 1928 získal se svým družstvem stříbrnou medaili. V roce 1929 působil po dobu jednoho roku v Sokole Plzeň Chicago v USA. Jako závodník se umístil v jednotlivcích v rámci II. amerického sokolského sletu na 1. místě. Působil navíc jako cvičitel a pro muže napsal sletovou skladbu, a v rámci svého vystoupení se muži umístili rovněž na 1. místě. Do USA se vrátil společně s největší dosud konanou výpravou ČOS v roce 1933.

Vrcholem jeho sportovní kariéry bylo Mistrovství světa konané při příležitosti X. všesokolského sletu v Praze v roce 1938. Zde se stal trojnásobným mistrem světa. Po okupaci se zapojil do odbojové činnosti v rámci sokolské odbojové skupiny „Jindra“ , kdy byl vedoucím odnože této skupiny v Brně-Židenicích. Počátkem roku 1944 byl gestapem zatčen a uvězněn až do května 1945 po osvobození postupující frontou. Bohužel na následky nacistického mučení a věznění umírá na podzim roku 1945 ve svých 42 letech.

Tyto a spoustu dalších informací a postřehů o jeho životě, včetně osobního obsahuje monografie o prof. Janu Gajdošovi. Zvláštnost tohoto díla tkví zejména v tom, že obsahuje veliké množství obrazového, dosud nikdy nepublikovaného materiálu, osobní vzpomínky a zážitky ať již zemřelých nebo dosud žijících současníků prof. Gajdoše, a zejména pak jeho osobní postřehy a zážitky, uložené ve formě osobnících zápisků a deníků, které tak poprvé spatřují světlo světa. Kniha je průběžně obohacena velkým množstvím autentických dobových fotografií, které dokumentují a přibližují čtenáři životopisný příběh hlavní postavy. Verše moravského básníka Jana Skácela umocňují a zkrášlují čtenářský zážitek. Autorka věnovala této knize osm roků, zejména bádání jak v sokolských, tak i ve státních a městských archivech. Je to první ucelená publikace o tomto vynikajícím sokolském sportovci.

Stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět je 256 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět z Ivana Gajdošová – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět z Ivana Gajdošová.

Populární vyhledávání: Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět pdf, stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět pdf, stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět knihu pdf, Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět kniha ve formátu pdf, zdarma Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět kniha ke stažení, zdarma Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět ebook ve formátu pdf, Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět pdf? Jak mohu stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět? stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět epub, stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět ebook epub, Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět e-kniha ve formátu epub, zdarma Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět epub? Jak stáhnout knihu Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět ve formátu epub? Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět mobi, stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět mobi, stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět e-kniha mobi, Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět kniha ve formátu mobi, zdarma Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět mobi? Jak mohu stáhnout knihu Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět z Ivana Gajdošová zdarma? Jak stáhnout Měl sílu a byl bouřlivák… – mistr svět z Ivana Gajdošová e-knihu zdarma?

Leave a Reply