Modlitba za Černobyl

Modlitba za Černobyl

Modlitba za Černobyl stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Modlitba za Černobyl z Světlana Alexijevičová

 • Název knihy: Modlitba za Černobyl
 • Autor knihy: Světlana Alexijevičová
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 296
 • Žánrové knihy: Literatura faktu
 • ISBN: 978-80-87855-76-8
 • EAN: 9788087855768
 • Dostupné soubory: modlitba-za-cernobyl-313829.pdf, modlitba-za-cernobyl-313829.epub, modlitba-za-cernobyl-313829.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Modlitba za Černobyl v dolní části stránky

Shrnutí knihy Modlitba za Černobyl z Světlana Alexijevičová

Z26. dubna 1986 zničila série výbuchů reaktor a budovu 4. energobloku černobylské atomové elektrárny, nacházející se nedaleko od běloruských hranic. Černobylská katastrofa se stala největší technologickou katastrofou 20. století.
Pro malé Bělorusko (má 10 milionů obyvatel) znamenala národní neštěstí. Za Velké vlastenecké války zničili němečtí fašisté na běloruském území 619 vesnic i s obyvatelstvem. Po Černobylu přišla země o 485 vesnic a osad. Za války zahynul každý čtvrtý Bělorus, dnes žije každý pátý na zamořeném území. To představuje 2,1 milionu lidí, z toho 700 000 dětí. Počet nemocných rakovinou se po Černobylu znásobil 74krát, úmrtnost se zvýšila o 23,5 %, nejvíc lidí umírá v produktivním věku mezi 45 až 50 lety, zatímco stářím umírá jen jeden člověk ze čtrnácti.
Kniha laureátky Nobelovy ceny Světlany Alexijevičové je sestavena z rozhovorů s lidmi z černobylské oblasti, jejichž život neštěstí zásadně ovlivnilo, s vdovami po hasičích, kteří byli jako první bez jakékoliv ochrany posláni hasit hořící elektrárnu, s mobilizovanými vojáky nasazenými v obrovském měřítku, často nesmyslně, na likvidaci následků katastrofy, s vysídlenými rolníky, vědci, kteří měli zakázáno informovat obyvatelstvo, stranickými pracovníky, kteří zbytečně a marně čekali na pokyny shora. Můžeme ji číst jako varování před technologickou apokalypsou, ale i jako obžalobu komunistického režimu, jehož vinou byla černobylská elektrárna postavena fušersky a s nedostatečnou precizností a který v okamžiku, kdy bylo potřeba rázně jednat, lhal vlastním lidem, rozsah celého neštěstí zastíral a svou nečinností a nekompetentností zapříčinil smrt tisíců lidí. Řada ruských historiků a politologů je přesvědčena, že otřes, jenž černobylská katastrofa způsobila v ruské společnosti, byl jednou z hlavních příčin rychlého pádu komunistického režimu o tři roky později.

Stáhnout Modlitba za Černobyl knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Modlitba za Černobyl je 296 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Modlitba za Černobyl kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Modlitba za Černobyl z Světlana Alexijevičová – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Modlitba za Černobyl z Světlana Alexijevičová.

Populární vyhledávání: Modlitba za Černobyl pdf, stáhnout Modlitba za Černobyl pdf, stáhnout Modlitba za Černobyl knihu pdf, Modlitba za Černobyl kniha ve formátu pdf, zdarma Modlitba za Černobyl kniha ke stažení, zdarma Modlitba za Černobyl ebook ve formátu pdf, Modlitba za Černobyl knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Modlitba za Černobyl pdf? Jak mohu stáhnout Modlitba za Černobyl kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Modlitba za Černobyl zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Modlitba za Černobyl? stáhnout Modlitba za Černobyl epub, stáhnout Modlitba za Černobyl ebook epub, Modlitba za Černobyl e-kniha ve formátu epub, zdarma Modlitba za Černobyl ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Modlitba za Černobyl epub? Jak stáhnout knihu Modlitba za Černobyl ve formátu epub? Modlitba za Černobyl mobi, stáhnout Modlitba za Černobyl mobi, stáhnout Modlitba za Černobyl e-kniha mobi, Modlitba za Černobyl kniha ve formátu mobi, zdarma Modlitba za Černobyl ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Modlitba za Černobyl mobi? Jak mohu stáhnout knihu Modlitba za Černobyl v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Modlitba za Černobyl z Světlana Alexijevičová zdarma? Jak stáhnout Modlitba za Černobyl z Světlana Alexijevičová e-knihu zdarma?

Leave a Reply