Moliere &

Moliere &

Moliere & stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Moliere & z Renáta Fučíková

 • Název knihy: Moliere &
 • Autor knihy: Renáta Fučíková
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 192
 • Žánrové knihy: Historické romány
 • ISBN: 978-80-7429-898-1
 • EAN: 9788074298981
 • Dostupné soubory: moliere-348434.pdf, moliere-348434.epub, moliere-348434.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Moliere & v dolní části stránky

Shrnutí knihy Moliere & z Renáta Fučíková

Moliere, vlastním jménem Jean-Baptiste Poquelin, patří k nejslavnějším dramatikům éry francouzského i světového klasicismu. Francouzskému divadlu jeho doby je věnován druhý svazek ediční řady Největší dramatici, bohatě ilustrovaná kniha, která nám přiblíží Francii Molierovy doby i jeho životní osudy. V hlavní části představuje Renáta Fučíková v převyprávění pro mladé čtenáře pět nejznámějších Molierových komedií (Škola pro ženy, Tartuffe, Misantrop, Lakomec, Zdravý nemocný) a přidává navíc dvě dramata od slavných Moliérových současníků, jimiž byli Jean Racine (Faidra) a Pierre Corneille (Cid). Převyprávěné divadelní hry proložila autorka nejdůležitějšími monology či dialogy známých postav. Každá z Molierových komedií je navíc orámována naučnými texty, díky nimž se čtenáři dozvědí mnoho podrobností například o vládě „krále Slunce“ Ludvíka XIV., o vztazích hugenotů a katolíků, o osudech Francie v průběhu třicetileté války, o merkantilismu či o absolutismu. S pomocí výpravných ilustrací pak Renáta Fučíková vypráví o zrodu barokního slohu, rozkvětu umění na dvoře Ludvíka XIV., o stavbě paláce ve Versailles, o tanečním, operním a divadelním umění, o návratu k přírodě, o galantních hrátkách šlechty, o chodu královského dvora, o rozkvětu vědy a řemesel, o životě nejchudších vrstev, o válečnictví, o honitbě, o politických intrikách, o koloniální expanzi a o mnoha dalších aspektech života ve Francii 17. století.

Stáhnout Moliere & knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Moliere & je 192 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Moliere & kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Moliere & z Renáta Fučíková – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Moliere & z Renáta Fučíková.

Populární vyhledávání: Moliere & pdf, stáhnout Moliere & pdf, stáhnout Moliere & knihu pdf, Moliere & kniha ve formátu pdf, zdarma Moliere & kniha ke stažení, zdarma Moliere & ebook ve formátu pdf, Moliere & knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Moliere & pdf? Jak mohu stáhnout Moliere & kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Moliere & zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Moliere &? stáhnout Moliere & epub, stáhnout Moliere & ebook epub, Moliere & e-kniha ve formátu epub, zdarma Moliere & ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Moliere & epub? Jak stáhnout knihu Moliere & ve formátu epub? Moliere & mobi, stáhnout Moliere & mobi, stáhnout Moliere & e-kniha mobi, Moliere & kniha ve formátu mobi, zdarma Moliere & ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Moliere & mobi? Jak mohu stáhnout knihu Moliere & v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Moliere & z Renáta Fučíková zdarma? Jak stáhnout Moliere & z Renáta Fučíková e-knihu zdarma?

Leave a Reply