Městečko Galveias

Městečko Galveias

Městečko Galveias stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Městečko Galveias z José Luís Peixoto

 • Název knihy: Městečko Galveias
 • Autor knihy: José Luís Peixoto
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 264
 • Žánrové knihy: Společenské romány
 • ISBN: 978-80-87634-69-1
 • EAN: 9788087634691
 • Dostupné soubory: mestecko-galveias-333661.pdf, mestecko-galveias-333661.epub, mestecko-galveias-333661.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Městečko Galveias v dolní části stránky

Shrnutí knihy Městečko Galveias z José Luís Peixoto

V románu, jehož děj je umístěn do 80. let 20. století, těží autorova tvůrčí invence ze vzpomínek sahajících hlouběji do minulosti, které se prolínají s prvky fantastického realismu. Podobně jako další Peixotovy prózy vyvěrá i tato z obav o budoucnost rodného kraje Alentejo, oblasti sužované suchem, a v důsledku toho nedostatkem pracovních příležitostí a drastickým vylidňováním. Galveias, zapadlé městečko v portugalském vnitrozemí, jež nicméně pocítilo důsledky koloniální války, si žije monotónním životem, v zajetí tradičních hodnot a značné zaostalosti. Jeho obyvatelé, pilně navštěvující zdejší kostel, ale též pilně hřešící včetně faráře – alkoholika, se po práci na latifundiích nejmocnějšího statkáře a na svých malých hospodářstvích mohou vyžít pouze v kavárně, taverně a v nevěstinci, který je kuriózně zároveň pekárnou. Z letargie je neprobudí ani otřes způsobený pádem neznámého tělesa. Ačkoliv některým převrátí život naruby a sirnatým puchem otráví celý kraj, nedokáže měšťany zásadně vykolejit ze zavedených cest jejich životů. Teprve narození prvního dítěte po oné události je stmelí a vyburcuje k činu, s nímž přichází naděje v obrodu a kontinuitu života městečka.

Stáhnout Městečko Galveias knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Městečko Galveias je 264 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Městečko Galveias kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Městečko Galveias z José Luís Peixoto – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Městečko Galveias z José Luís Peixoto.

Populární vyhledávání: Městečko Galveias pdf, stáhnout Městečko Galveias pdf, stáhnout Městečko Galveias knihu pdf, Městečko Galveias kniha ve formátu pdf, zdarma Městečko Galveias kniha ke stažení, zdarma Městečko Galveias ebook ve formátu pdf, Městečko Galveias knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Městečko Galveias pdf? Jak mohu stáhnout Městečko Galveias kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Městečko Galveias zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Městečko Galveias? stáhnout Městečko Galveias epub, stáhnout Městečko Galveias ebook epub, Městečko Galveias e-kniha ve formátu epub, zdarma Městečko Galveias ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Městečko Galveias epub? Jak stáhnout knihu Městečko Galveias ve formátu epub? Městečko Galveias mobi, stáhnout Městečko Galveias mobi, stáhnout Městečko Galveias e-kniha mobi, Městečko Galveias kniha ve formátu mobi, zdarma Městečko Galveias ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Městečko Galveias mobi? Jak mohu stáhnout knihu Městečko Galveias v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Městečko Galveias z José Luís Peixoto zdarma? Jak stáhnout Městečko Galveias z José Luís Peixoto e-knihu zdarma?

Leave a Reply