Námořní astronavigace

Námořní astronavigace

Námořní astronavigace stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Námořní astronavigace z Jiří Konár

 • Název knihy: Námořní astronavigace
 • Autor knihy: Jiří Konár
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 138
 • Žánrové knihy: Všeobecné a ostatní
 • ISBN: 978-80-86930-99-2
 • EAN: 9788086930992
 • Dostupné soubory: namorni-astronavigace-315687.pdf, namorni-astronavigace-315687.epub, namorni-astronavigace-315687.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Námořní astronavigace v dolní části stránky

Shrnutí knihy Námořní astronavigace z Jiří Konár

Žádný „profesionál“ si ani v dnešní, technicky vyspělé době nedovolí podceňovat moře, nebezpečí na moři, různé nevysvětlitelné jevy při plavbách a i různé vlastní pocity, které se Vám po létech služby jako by snažily něco naznačit. V oděsské námořní akademii nás učili, že když nemáme jistotu, tak vždy se máme považovat za ohrožené a dle toho jednat.
To znamená, že i když na lodi máme GPS, vždy určovat polohu ještě jinými nezávislými způsoby – jak terestrickými, tak i astronomickými. Slunce, hvězdy – ty nikdy v historii nezklamaly a nezklamou. Nebezpečí z moře hrozí vždy – a nezáleží na tom, jestli plujete na letadlové lodi, křižníku, obchodní lodi a nebo na jachtě, která má ponor třeba pouze jeden metr.
Může se stát cokoliv. Může se poškodit GPS, i když třeba máme ještě jednu náhradní, a to z jakýchkoliv nepředvídatelných příčin. Může se poškodit radar. Může se poškodit propojení GPS a radaru. Nám se jednou stalo při vyplouvání z přístavu Rijeka v noci, že z ničeho nic přestal pracovat gyrokompas. Ihned se změnilo zobrazení na radaru. Než se člověk zorientoval, mohlo dojít ke katastrofě, protože se měl měnit kurs. Tady pomohlo ihned vyběhnout na horní palubu a určit polohu podle náměrů z magnetického kompasu. Tím chci říci, že i v dnešní době je nutné znát klasické způsoby navigace a astronavigace. A co je důležité – mít vše „zažité“. Tedy je nutné mít na lodi (jachtě) sextant, chronometr, stopky, Nautical Almanac a námořní tabulky. Doporučuji mít nějaké univerzální – jako třeba Norie’s Nautical Tables. kpt. Ing. Jiří Konár

Stáhnout Námořní astronavigace knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Námořní astronavigace je 138 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Námořní astronavigace kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Námořní astronavigace z Jiří Konár – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Námořní astronavigace z Jiří Konár.

Populární vyhledávání: Námořní astronavigace pdf, stáhnout Námořní astronavigace pdf, stáhnout Námořní astronavigace knihu pdf, Námořní astronavigace kniha ve formátu pdf, zdarma Námořní astronavigace kniha ke stažení, zdarma Námořní astronavigace ebook ve formátu pdf, Námořní astronavigace knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Námořní astronavigace pdf? Jak mohu stáhnout Námořní astronavigace kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Námořní astronavigace zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Námořní astronavigace? stáhnout Námořní astronavigace epub, stáhnout Námořní astronavigace ebook epub, Námořní astronavigace e-kniha ve formátu epub, zdarma Námořní astronavigace ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Námořní astronavigace epub? Jak stáhnout knihu Námořní astronavigace ve formátu epub? Námořní astronavigace mobi, stáhnout Námořní astronavigace mobi, stáhnout Námořní astronavigace e-kniha mobi, Námořní astronavigace kniha ve formátu mobi, zdarma Námořní astronavigace ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Námořní astronavigace mobi? Jak mohu stáhnout knihu Námořní astronavigace v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Námořní astronavigace z Jiří Konár zdarma? Jak stáhnout Námořní astronavigace z Jiří Konár e-knihu zdarma?

Leave a Reply