O vodníkovi Chňuchňukovi

O vodníkovi Chňuchňukovi

O vodníkovi Chňuchňukovi stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy O vodníkovi Chňuchňukovi z Kamila Balcová

 • Název knihy: O vodníkovi Chňuchňukovi
 • Autor knihy: Kamila Balcová
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 60
 • Žánrové knihy: Školáci do 9 let
 • ISBN: 978-80-8194-035-4
 • EAN: 9788081940354
 • Dostupné soubory: o-vodnikovi-chnuchnukovi-318050.pdf, o-vodnikovi-chnuchnukovi-318050.epub, o-vodnikovi-chnuchnukovi-318050.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy O vodníkovi Chňuchňukovi v dolní části stránky

Shrnutí knihy O vodníkovi Chňuchňukovi z Kamila Balcová

Rozprávkový príbeh Kamily Balcovej z vodníckeho sveta nadväzuje na tvorbu jej otca Júliusa Balca, ktorý pred dvomi rokmi vydal knihu Vodnícky karneval. Nadväzuje na príbeh o vodníkovi Chňuchňukovi, ktorý sa zachránil pred ľuďmi, čo ho chceli chytiť a dostal sa takmer až ku Komárnu, kde sa zoznámil s malou vodníčkou Adelkou, lenže tú chytili ľudia a odvádzali preč. Sledoval ju, aby ju vyslobodil. Kamila Balcová v príbehu pokračuje. Prišli výdatné dažde a stúpli hladiny riek aj potokov. Všetci vodníci sa vrátili do Váhu, kde bol ich domov. Najlepšie sa cítili vo vodnej nádrži Liptovská Mara. Celá Chňuchňukova rodina od radosti výskala, až sa ryby plašili. Iba Chňuchňuk sa z návratu netešil. Najradšej by zostal v Dunaji, lebo neďaleko odtiaľ, kde sa Váh vlieva do Dunaja, sa skamarátil s Adelkou. Hneď ako ju zazrel na brehu preoblečenú za vodníčku, odvážne vyliezol z rieky a rozbehol sa za ňou. Bolo to veľmi nebezpečné, veď ho mohli pri tom chytiť. Ľudia si však mysleli, že Chňuchňuk je jeden zo žiakov základnej školy vo vodníckej maske, lebo na školskom dvore sa práve vtedy začal karneval. Boli tam princezné, lesné víly, ježibaby, aj sám kráľ s kráľovnou, černokňažník, okrídlený kôň a bohvie kto ešte. Kto by podozrieval Chňuchňuka, že je naozajstný vodník? Veselo sa zabával s Adelkou, aj spolu tancovali a súťažili ako párik vodníkov o najlepšiu masku. Chňuchňuk s vypúlenými okáľmi, širokými žabacími ústami a dlhými odstávajúcimi ušami všetko vyhral, aj v tombole plavbu loďou po Dunaji. Vtedy Adelku stretol naposledy. Dlho plával za loďou a mával jej vodníckym klobúkom. Počas ďalšieho deja sa deti zoznámia s túžbou vodníka Chňuchňuka stať sa človekom, aby sa dostal za Adelkou. Po tom túži najviac na svete, takže sa spriahne s manželmi čarodejníkmi, ktorí mu sľúbili pomoc, ak im zaplatí. Malý vodník vykradne rodinnú pokladnicu a poklady prinesie čarodejníkom. Tí si z nich časť nechajú, časť mu dajú, aby si mal vo svete za čo kúpiť dom a v ňom žiť, a premenia ho na človeka. Vodnícka rodina sa naňho však veľmi nahnevá, že sa dal premeniť na ľudskú bytosť. Chňuchňuk si zoženie dom a keďže sa zjavil v podobe školopovinného žiaka, zapíše sa do školy. Ocitne sa v triede s Adelkou. Zažili spolu veľa príhod, no keď uplynul rok, vodník sa mal vrátiť do rybníka… Veselú knižku dotvárahjú rovnako veselé obrázky Martina Kellenbergera, takže autori spolu vytvorili milé dielo pre deti.

Stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu O vodníkovi Chňuchňukovi je 60 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy O vodníkovi Chňuchňukovi kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

O vodníkovi Chňuchňukovi z Kamila Balcová – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize O vodníkovi Chňuchňukovi z Kamila Balcová.

Populární vyhledávání: O vodníkovi Chňuchňukovi pdf, stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi pdf, stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi knihu pdf, O vodníkovi Chňuchňukovi kniha ve formátu pdf, zdarma O vodníkovi Chňuchňukovi kniha ke stažení, zdarma O vodníkovi Chňuchňukovi ebook ve formátu pdf, O vodníkovi Chňuchňukovi knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi pdf? Jak mohu stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu O vodníkovi Chňuchňukovi? stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi epub, stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi ebook epub, O vodníkovi Chňuchňukovi e-kniha ve formátu epub, zdarma O vodníkovi Chňuchňukovi ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu O vodníkovi Chňuchňukovi epub? Jak stáhnout knihu O vodníkovi Chňuchňukovi ve formátu epub? O vodníkovi Chňuchňukovi mobi, stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi mobi, stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi e-kniha mobi, O vodníkovi Chňuchňukovi kniha ve formátu mobi, zdarma O vodníkovi Chňuchňukovi ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu O vodníkovi Chňuchňukovi mobi? Jak mohu stáhnout knihu O vodníkovi Chňuchňukovi v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi z Kamila Balcová zdarma? Jak stáhnout O vodníkovi Chňuchňukovi z Kamila Balcová e-knihu zdarma?

Leave a Reply