Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě

Papež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě

Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě z David Israel Kertzer

 • Název knihy: Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě
 • Autor knihy: David Israel Kertzer
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 535
 • Žánrové knihy: Detektivky a napětí
 • ISBN: 978-80-7565-102-0
 • EAN: 9788075651020
 • Dostupné soubory: papez-a-mussolini-314249.pdf, papez-a-mussolini-314249.epub, papez-a-mussolini-314249.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě v dolní části stránky

Shrnutí knihy Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě z David Israel Kertzer

Papež a Mussolini vypráví strhující příběh dvou mužů, kteří se dostali k moci v roce 1922 a společně změnili běh dějin 20. století. V mnoha ohledech nemohli být rozdílnější. První byl učený, řádný a zbožný, většinu dospělého života trávil pročítáním starých rukopisů. Toužil po středověkých časech, kdy o církevních pravdách nikdo nepochyboval. Druhý byl násilnický surovec a ze své podstaty antiklerikální štváč. I přesto měli Pius XI. a italský „duce“ mnoho společného: Ani jeden nevěřil v demokracii, oba z duše nenáviděli komunismus a byli výbušné povahy. Oba byli tím druhým rozčarovaní, přesto se děsili, co by nastalo, kdyby jejich spojenectví zaniklo. Potřebovali totiž jeden druhého k tomu, aby si udrželi moc a dosáhli svých politických cílů.

Kertzer ve své nové knize přináší překvapivé důkazy o tom, že Pius XI. hrál klíčovou roli v upevnění Mussoliniho moci a pozice diktátora. Výměnou za podporu Vatikánu navrátil Mussolini církvi mnoho privilegií, o které přišla. A tak církev nejenže neprotestovala proti tomu, že se s Židy zachází jako s občany druhé kategorie, naopak ducemu poskytla nejpádnější možné argumenty, proč proti nim přijmout takto přísná opatření.

Kniha je doplněna množstvím zajímavých portrétů dalších osobností pohybujících se jak při Svatém stolci, tak kolem duceho a nechybí ani detaily z Mussoliniho soukromého života či podrobnosti týkající se vztahu s německým Vůdcem a dalšími fašistickými pohlaváry.

Rozhodnutí autora napsat tuto knihu se zrodilo v roce 2002, poté co Jan Pavel II. schválil otevření archivů týkajících se pontifikátu Pia XI. Roku 2003 byly badatelům zpřístupněny materiály o stycích Vatikánu s Německem a o tři roky později následovalo všeobecné zveřejnění vatikánských archivů. Během sedmileté archivní rešerše nashromáždil Kertzer digitální kopie pětadvaceti tisíc stran dokumentů, jež se v archivech nacházejí. Rovněž pročetl tisíce stran publikované italské, francouzské, britské, americké a německé diplomatické korespondence, včetně deníků a memoárů. Čerpal rovněž z archivu Mussoliniho špionů ve Vatikánu.

Stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě je 535 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě z David Israel Kertzer – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě z David Israel Kertzer.

Populární vyhledávání: Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě pdf, stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě pdf, stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě knihu pdf, Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě kniha ve formátu pdf, zdarma Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě kniha ke stažení, zdarma Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě ebook ve formátu pdf, Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě pdf? Jak mohu stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě? stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě epub, stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě ebook epub, Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě e-kniha ve formátu epub, zdarma Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě epub? Jak stáhnout knihu Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě ve formátu epub? Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě mobi, stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě mobi, stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě e-kniha mobi, Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě kniha ve formátu mobi, zdarma Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě mobi? Jak mohu stáhnout knihu Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě z David Israel Kertzer zdarma? Jak stáhnout Papež a Mussolini – Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě z David Israel Kertzer e-knihu zdarma?

Leave a Reply