Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška

Perseus a Medusa - Zobrazení mýtu od počátku do dneška

Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška z Jan Bažant

 • Název knihy: Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška
 • Autor knihy: Jan Bažant
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 512
 • Žánrové knihy: Historie
 • ISBN: 978-80-200-2658-3
 • EAN: 9788020026583
 • Dostupné soubory: perseus-medusa-346837.pdf, perseus-medusa-346837.epub, perseus-medusa-346837.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška v dolní části stránky

Shrnutí knihy Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška z Jan Bažant

Ztvárnění antických mýtů jsou dnes pro většinu lidí nesrozumitelná. A to je škoda. Cílem této knihy je, aby neohrožený Perseus, hrůzná Medusa, obětavá Danae, krásná Andromeda a tajemný Pegas znovu promluvili. Publikace ovšem není určena pouze odborníkům, její text je v podstatě komentářem k autentickým pramenům – textům a především k pěti stům typických zobrazení Perseova mýtu.

Na zadní straně obálky je fotografie antické římské gemy s hlavou Medusy, která s největší pravděpodobností pochází zesbírky Karla IV. Patří ke vzácným předmětům, o nichž můžeme říci, že je český král a císař římský měl v ruce, pozorně si je prohlížel a přemýšlel o nich. Tyto úvahy ovlivnily podobu koruny římského krále, která vznikla v Praze roku 1349. Proč do její výzdoby Karel IV. začlenil antické gemy s hlavami Medusy? Co pro něj tato zobrazení znamenala a jak si mýtus o Meduse vykládal? To jsou otázky, na které tato monografie hledá odpovědi. Chce čtenářům ukázat, že všechna zobrazení Persea a Medusy – obrazy, reliéfy i sochy – v kultuře poantické Evropy jsou stejně pozoruhodná jako vznik a vývoj tohoto mýtu ve starověkém Řecku. Čtenáři se v předkládané knize mohou podrobně seznámit s vývojem gramatiky a slovníku těchto zobrazení od antiky až po současnost. Nejstarší památky jsou z 2. tisíciletí před Kristem, nejmladší je ze současnosti – a tato díla pocházejí nejen z celé Evropy, ale i z Předního východu či Severní Ameriky. Mezi vybranými obrazy a sochami inspirovanými Perseovým mýtem jsou i nejvýznamnější zobrazení, která vznikla v českých zemích. A proč právě mýtus o Perseovi? Od svého vzniku byl spjat s viděním a zobrazováním, na němž je naše dnešní kultura postavena.

Stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška je 512 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška z Jan Bažant – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška z Jan Bažant.

Populární vyhledávání: Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška pdf, stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška pdf, stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška knihu pdf, Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška kniha ve formátu pdf, zdarma Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška kniha ke stažení, zdarma Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška ebook ve formátu pdf, Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška pdf? Jak mohu stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška? stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška epub, stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška ebook epub, Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška e-kniha ve formátu epub, zdarma Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška epub? Jak stáhnout knihu Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška ve formátu epub? Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška mobi, stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška mobi, stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška e-kniha mobi, Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška kniha ve formátu mobi, zdarma Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška mobi? Jak mohu stáhnout knihu Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška z Jan Bažant zdarma? Jak stáhnout Perseus a Medusa – Zobrazení mýtu od počátku do dneška z Jan Bažant e-knihu zdarma?

Leave a Reply