Poeticko-kritický katechismus

Poeticko-kritický katechismus

Poeticko-kritický katechismus stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Poeticko-kritický katechismus z Gerd Theissen

 • Název knihy: Poeticko-kritický katechismus
 • Autor knihy: Gerd Theissen
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 464
 • Žánrové knihy: Křesťanství
 • ISBN: 9788070172346
 • EAN: 9788070172346
 • Dostupné soubory: poeticko-kriticky-katechismus-312134.pdf, poeticko-kriticky-katechismus-312134.epub, poeticko-kriticky-katechismus-312134.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Poeticko-kritický katechismus v dolní části stránky

Shrnutí knihy Poeticko-kritický katechismus z Gerd Theissen

Tento katechismus je pokusem o shrnutí křesťanské víry do meditativních textů, které zvou čtenáře ke kontemplaci. Chce podnítit k přemýšlení o základních a mezních otázkách života. Stejně jako klasický katechismus je rozčleněn do otázek a odpovědí. Autor, přední německý teolog Gerd Theissen, se snažil každý oddíl formulovat tak, aby byl srozumitelný sám o sobě a aby se mohl číst pokud možno i samostatně. Tyto meditativní texty jsou rozčleněny do řádků, z nichž každý je nositelem smyslu. Připomínají tak básně. V některých převládají obrazy, v jiných reflexe, některé chtějí informovat, jiné i kritizovat. Reprezentují protestantismus, který chápe moderní svět jako výzvu k tomu, abychom křesťanskou víru vyjádřili vždy nově. Všude musíme rozlišovat mezi tradiční vírou a tím, co v ní dnes nacházíme pravdivého a smysluplného. V co možná nejúspornějších výpovědích jsem se snažil vyjádřit, co považuji na křesťanské víře za nejdůležitější. Dával jsem přednost shodě se sebou samým před shodou s dogmaty a církvemi. S takovýmto přesvědčením se ovšem protestant nenachází na okraji své církve, nýbrž uprostřed ní. Protestantismus je náboženství rozumu a svobody. Tato věrouka je i přes svůj osobní charakter orientována ke konsensu. Navazuje na tradici, nechce se od ní unáhleně distancovat. Usiluje o porozumění a respekt pro víru i tam, kde se jí nedostává souhlasu. (G. Theissen)

Stáhnout Poeticko-kritický katechismus knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Poeticko-kritický katechismus je 464 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Poeticko-kritický katechismus kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Poeticko-kritický katechismus z Gerd Theissen – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Poeticko-kritický katechismus z Gerd Theissen.

Populární vyhledávání: Poeticko-kritický katechismus pdf, stáhnout Poeticko-kritický katechismus pdf, stáhnout Poeticko-kritický katechismus knihu pdf, Poeticko-kritický katechismus kniha ve formátu pdf, zdarma Poeticko-kritický katechismus kniha ke stažení, zdarma Poeticko-kritický katechismus ebook ve formátu pdf, Poeticko-kritický katechismus knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Poeticko-kritický katechismus pdf? Jak mohu stáhnout Poeticko-kritický katechismus kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Poeticko-kritický katechismus zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Poeticko-kritický katechismus? stáhnout Poeticko-kritický katechismus epub, stáhnout Poeticko-kritický katechismus ebook epub, Poeticko-kritický katechismus e-kniha ve formátu epub, zdarma Poeticko-kritický katechismus ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Poeticko-kritický katechismus epub? Jak stáhnout knihu Poeticko-kritický katechismus ve formátu epub? Poeticko-kritický katechismus mobi, stáhnout Poeticko-kritický katechismus mobi, stáhnout Poeticko-kritický katechismus e-kniha mobi, Poeticko-kritický katechismus kniha ve formátu mobi, zdarma Poeticko-kritický katechismus ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Poeticko-kritický katechismus mobi? Jak mohu stáhnout knihu Poeticko-kritický katechismus v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Poeticko-kritický katechismus z Gerd Theissen zdarma? Jak stáhnout Poeticko-kritický katechismus z Gerd Theissen e-knihu zdarma?

Leave a Reply