Poučení hercům

Poučení hercům

Poučení hercům stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Poučení hercům z Denisa Vostrá

 • Název knihy: Poučení hercům
 • Autor knihy: Denisa Vostrá
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 160
 • Žánrové knihy: Divadlo
 • ISBN: 9788074372148
 • EAN: 9788074372148
 • Dostupné soubory: pouceni-hercum-313197.pdf, pouceni-hercum-313197.epub, pouceni-hercum-313197.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Poučení hercům v dolní části stránky

Shrnutí knihy Poučení hercům z Denisa Vostrá

Středověký japonský herec, dramatik a divadelní principál Zeami Motokijo (1363–1443) sepsal během první třetiny 15. století řadu traktátů týkajících se herecké práce v divadle nó a hodnocení estetických kvalit představení. Podle Zeamiho lze podstatu vyjádřit jen tím nejúspornějším hereckým projevem, který ovšem neprobíhá na úrovni vědomí či intelektu. Přesto si herec musí nejprve do nejmenších detailů osvojit vnější, pohybovou stránku své role, aby se mohl své postavě přiblížit i vnitřně a vytvořit s ní jeden celek, na jehož konečnou podobu má ovšem vzhledem k energii prostoru vliv také publikum. Zeami ve svých poučeních podrobně vysvětluje, jak kultivovat hercovu mysl i tělo, aby se vytvořily podmínky, v nichž může ‘rozkvést’ jeho mistrovství. Jedině pak se totiž může vyjevit skrytá krása júgen, jež se obráží v srdcích diváků… Zeamiho traktáty zaujaly ve druhé polovině 20. století západní divadelní svět a v 60. letech se staly dokonce významnou inspirací pro mnoho mladých tvůrců hledajících nové cesty divadelního umění. Lze předpokládat, že za nadšeným přijetím Zeamiho principů stála především schopnost poválečné generace číst jeho texty moderníma očima a najít v nich univerzální postupy, korespondující překvapivě i s novodobými požadavky. Český překlad vybraných traktátů připravil Ústav teorie scénické tvorby DAMU. Je výsledkem spolupráce japanologů s teatrology, které spojuje zájem o jedinečnou divadelní formu nó, podrobně představenou v úvodní studii Denisy Vostré.

Stáhnout Poučení hercům knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Poučení hercům je 160 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Poučení hercům kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Poučení hercům z Denisa Vostrá – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Poučení hercům z Denisa Vostrá.

Populární vyhledávání: Poučení hercům pdf, stáhnout Poučení hercům pdf, stáhnout Poučení hercům knihu pdf, Poučení hercům kniha ve formátu pdf, zdarma Poučení hercům kniha ke stažení, zdarma Poučení hercům ebook ve formátu pdf, Poučení hercům knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Poučení hercům pdf? Jak mohu stáhnout Poučení hercům kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Poučení hercům zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Poučení hercům? stáhnout Poučení hercům epub, stáhnout Poučení hercům ebook epub, Poučení hercům e-kniha ve formátu epub, zdarma Poučení hercům ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Poučení hercům epub? Jak stáhnout knihu Poučení hercům ve formátu epub? Poučení hercům mobi, stáhnout Poučení hercům mobi, stáhnout Poučení hercům e-kniha mobi, Poučení hercům kniha ve formátu mobi, zdarma Poučení hercům ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Poučení hercům mobi? Jak mohu stáhnout knihu Poučení hercům v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Poučení hercům z Denisa Vostrá zdarma? Jak stáhnout Poučení hercům z Denisa Vostrá e-knihu zdarma?

Leave a Reply