Pověsti kraje Plánských Chodů

Pověsti kraje Plánských Chodů

Pověsti kraje Plánských Chodů stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Pověsti kraje Plánských Chodů z Jindřich Sahulka

 • Název knihy: Pověsti kraje Plánských Chodů
 • Autor knihy: Jindřich Sahulka
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 188
 • Žánrové knihy: Báje a legendy
 • ISBN: 9788074537585
 • EAN: 9788074537585
 • Dostupné soubory: povesti-kraje-planskych-chodu-312593.pdf, povesti-kraje-planskych-chodu-312593.epub, povesti-kraje-planskych-chodu-312593.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Pověsti kraje Plánských Chodů v dolní části stránky

Shrnutí knihy Pověsti kraje Plánských Chodů z Jindřich Sahulka

Když jsem začal shromažďovat pověsti Plánska, najednou jsem zjistil, že dnes už není nijak vymezeno. Během historicky krátké doby se několikrát změnily hranice krajů. Z bývalého kraje Západočeského se stal Plzeňský a Karlovarský. Od časů C&K monarchie se několikrát změnily okresy. Tenhle statut si mezi sebou střídavě předávaly Tachov, Planá a Mariánské Lázně. Vsi se škrtem úřednického pera stěhovaly do jiných okresů a krajů. Kupříkladu Drmoul a Trstěnice. Jak tedy to původní Plánsko znovu nalézt? Vodítkem jsou právě Chodové. Plánsko bylo kdysi stanoveno naprosto přesně, neboť bylo vymezeno právě vesnicemi Plánských Chodů. Osady si můžeme dokonce i vyjmenovat. Vezmu to odshora dolů a zleva doprava, jako když čtete knížku. Stránku řádek po řádku.
Drmoul, Horní Ves, Broumov, Zadní Chodov, Trstěnice, Chodová Planá, Dolní Kramolín, Chodský Újezd, Horní a Dolní Jadruž, Žďár, Štokov, Neblažov, Ctiboř, Nahý Újezdec, Klíčov, Kumpolec a Lhota.
Chodové z těchto vsí střežili hranici s Bavorskem a stejně jako Chodové přimdští a tachovští, i oni podléhali tachovskému purkrabímu.
Na východním okraji Plánska, pěkně svisle pod sebou, ještě zbývají: Boněnov, Hostičkov, Otín a Zliv. Tyto čtyři chodské vsi střežily průchod do vnitrozemí, takzvanou Tepelskou bránou. Patřily sice na Plánsko, ale pod správu v Teplé. Dalo by se říci, že oblast v podstatě uzavírá kdysi Boršův, dnes Kosí nebo také Kosový potok.
Tak vida! Plánsko je znovu na světě!

Stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Pověsti kraje Plánských Chodů je 188 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Pověsti kraje Plánských Chodů kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Pověsti kraje Plánských Chodů z Jindřich Sahulka – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Pověsti kraje Plánských Chodů z Jindřich Sahulka.

Populární vyhledávání: Pověsti kraje Plánských Chodů pdf, stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů pdf, stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů knihu pdf, Pověsti kraje Plánských Chodů kniha ve formátu pdf, zdarma Pověsti kraje Plánských Chodů kniha ke stažení, zdarma Pověsti kraje Plánských Chodů ebook ve formátu pdf, Pověsti kraje Plánských Chodů knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů pdf? Jak mohu stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Pověsti kraje Plánských Chodů? stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů epub, stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů ebook epub, Pověsti kraje Plánských Chodů e-kniha ve formátu epub, zdarma Pověsti kraje Plánských Chodů ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Pověsti kraje Plánských Chodů epub? Jak stáhnout knihu Pověsti kraje Plánských Chodů ve formátu epub? Pověsti kraje Plánských Chodů mobi, stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů mobi, stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů e-kniha mobi, Pověsti kraje Plánských Chodů kniha ve formátu mobi, zdarma Pověsti kraje Plánských Chodů ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Pověsti kraje Plánských Chodů mobi? Jak mohu stáhnout knihu Pověsti kraje Plánských Chodů v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů z Jindřich Sahulka zdarma? Jak stáhnout Pověsti kraje Plánských Chodů z Jindřich Sahulka e-knihu zdarma?

Leave a Reply