Praha město žen

Praha město žen

Praha město žen stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Praha město žen z Magdalena Wagnerová

 • Název knihy: Praha město žen
 • Autor knihy: Magdalena Wagnerová
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 256
 • Žánrové knihy: Dějiny států
 • ISBN: 978-80-7428-305-5
 • EAN: 9788074283055
 • Dostupné soubory: praha-mesto-zen-325440.pdf, praha-mesto-zen-325440.epub, praha-mesto-zen-325440.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Praha město žen v dolní části stránky

Shrnutí knihy Praha město žen z Magdalena Wagnerová

Minulost Prahy je dlouhá, barvitá a různorodá. Obsahuje významné události i pozoruhodné historické okamžiky, popisuje zásadní dějinné zvraty, bitvy, popravy a osudová rozhodnutí. Sleduje rodokmeny vladařů, šlechticů, válečníků, politiků i měšťanů, kteří na sebe v průběhu dějin tak či onak upozornili. Zachycuje naděje a zklamání jejích obyvatel a líčí příběhy o slavných osobnostech i prostých občanech. Ale v této historii nejde jen o Horymíra, Ctirada a Bivoje, ale také kněžnu Libuši, Šárku a Vlastu. Na listině pražských dějin nejsou podepsáni jen sv. Václav či Karel IV., ale i Drahomíra nebo Ludmila. K významným pražským památkám se zařadil nejenom kostel sv. Mikuláše, ale také klášter sv. Anny. A stejně jako se v Klementinu usadili jezuité, na Hradčanech působily karmelitky v čele s Marií Elektou. Význam svaté Anežky je nepřehlédnutelný a osudy šlechtičen, jako byly kněžna Lichtenštejnská, hraběnka Černínová nebo vévodkyně Savojská, bezesporu stojí za pozornost. Tím však výčet zdaleka nekončí, protože těmto významným ženám v průběhu dlouhých staletí statečně čelily neméně zajímavé ženské postavy možná nižšího původu, nikoli však menšího kouzla – vrhcábnice sv. Jana Nepomuckého, lazebnice Zuzana z Karlových lázní, jeptiška zazděná v Emauzích, bílá paní z Karlova náměstí, další ze Záběhlic či z nedalekých Hostivic, Brigita z Jeleního příkopu, nahá dívka ze Sněmovní ulice, baba z Podbaby a další a další. Mocné vladařky, schopné manipulátorky mužskými protějšky, ale i provinilé vdovy, povětrné ženštiny, bezhlavé ženské přízraky, průsvitná zjevení nebo bezejmenné dívky s pohnutým osudem, ty všechny tvoří nemalou a rozhodně nepřehlédnutelnou část pražské historie, bez níž by Praha nebyla tím, čím je. Řada z nich zůstala na věky věků zakletá v kameni Rusalkou či Terezkou alias Vltavou počínaje a světicemi na Karlově mostě konče.
Jen pražské parky, ostrovy a průčelí domů jich skrývají bezpočet; na jedné straně sleduje dění okolo sebe Karolína Světlá, Eliška Krásnohorská, Otýlie Sklenářová nebo Božena Němcová, na druhé straně přihlížejí pražskému mumraji anonymní ženy, dívky a nejrůznější alegorie zakleté rukou umělce v ženském těle. Každá má svůj vlastní a nezaměnitelný příběh, jenž stojí za to vyprávět.

Stáhnout Praha město žen knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Praha město žen je 256 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Praha město žen kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Praha město žen z Magdalena Wagnerová – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Praha město žen z Magdalena Wagnerová.

Populární vyhledávání: Praha město žen pdf, stáhnout Praha město žen pdf, stáhnout Praha město žen knihu pdf, Praha město žen kniha ve formátu pdf, zdarma Praha město žen kniha ke stažení, zdarma Praha město žen ebook ve formátu pdf, Praha město žen knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Praha město žen pdf? Jak mohu stáhnout Praha město žen kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Praha město žen zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Praha město žen? stáhnout Praha město žen epub, stáhnout Praha město žen ebook epub, Praha město žen e-kniha ve formátu epub, zdarma Praha město žen ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Praha město žen epub? Jak stáhnout knihu Praha město žen ve formátu epub? Praha město žen mobi, stáhnout Praha město žen mobi, stáhnout Praha město žen e-kniha mobi, Praha město žen kniha ve formátu mobi, zdarma Praha město žen ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Praha město žen mobi? Jak mohu stáhnout knihu Praha město žen v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Praha město žen z Magdalena Wagnerová zdarma? Jak stáhnout Praha město žen z Magdalena Wagnerová e-knihu zdarma?

Leave a Reply