Pre tvoje mŕtve oči

Pre tvoje mŕtve oči

Pre tvoje mŕtve oči stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Pre tvoje mŕtve oči z František Juriga

 • Název knihy: Pre tvoje mŕtve oči
 • Autor knihy: František Juriga
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 280
 • Žánrové knihy: Próza
 • ISBN: 978-80-8061-942-8
 • EAN: 9788080619428
 • Dostupné soubory: pre-tvoje-mrtve-oci-314226.pdf, pre-tvoje-mrtve-oci-314226.epub, pre-tvoje-mrtve-oci-314226.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Pre tvoje mŕtve oči v dolní části stránky

Shrnutí knihy Pre tvoje mŕtve oči z František Juriga

Román Pre tvoje mŕtve oči je pokračovaním úspešného románu Žiť cudzí život (VSSS, 2014). Zachytáva kladné aj záporné stránky zmeny spoločenského systému hlavne v oblasti dopadu na medziľudské vzťahy a psychiku spoločnosti. Predchádzajúci príbeh skončil vraždou dcéry hlavného hrdinu Marcela Protivňáka a samovraždou jeho manželky. Protivňák, bývalý člen francúzskych légií, sa rozhodne vrahov vypátrať a potrestať. Preniknutie do podsvetia považuje za najlepšiu cestu na zistenie pravdy o príčinách vraždy a vrahoch dcéry. Zisťuje, že o svojej dcére a jej živote nič nevie. Pri pátraní príde na to, že bola členkou ochranárskej organizácie na záchranu človeka ako živočíšneho jedinca. Napokon sa mu podarí vypátrať, kto aj prečo Moniku zavraždil. Pri mŕtvolách manželky a dcéry sľúbil, že ich pomstí. Vie, kto je vrahom, ale on sám je lekár. To je ďalší problém, a nie jediný, lebo tu vyvstáva otázka, či nie je dôležitejšie pokračovať v práci, pre ktorú bola jeho dcéra zabitá. Na príklade hlavného hrdinu Juriga ukazuje, že len silný jedinec môže odolať tlakom a nástrahám v dobe, v ktorej najväčšou hodnotou je bohatstvo, potlesk davu a ľahký život, kde spoločenská hodnota človeka nevychádza z duševnej veľkosti, zo schopnosti, čo dokáže pre spoločnosť vytvoriť, nakoľko svojím konaním prispieva k poľudšteniu človeka, ale koľko dokáže zarobiť. Autor nepaušalizuje, ale snaží sa vychádzať z vlastných vedomostí a aplikovať ich na svojich hrdinoch. Veľa priestoru venuje emocionálnym vzťahom, láske, erotike, jednotliví protagonisti sa vracajú k týmto vzťahom a prehodnocujú ich. Juriga narušuje chronológiu, často sa vracia do minulosti a tým dej nadobúda potrebnú plasticitu. Autor prichádza s novými témami a novou koncepciou, čo činí jeho dielo jedinečným.

Stáhnout Pre tvoje mŕtve oči knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Pre tvoje mŕtve oči je 280 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Pre tvoje mŕtve oči kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Pre tvoje mŕtve oči z František Juriga – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Pre tvoje mŕtve oči z František Juriga.

Populární vyhledávání: Pre tvoje mŕtve oči pdf, stáhnout Pre tvoje mŕtve oči pdf, stáhnout Pre tvoje mŕtve oči knihu pdf, Pre tvoje mŕtve oči kniha ve formátu pdf, zdarma Pre tvoje mŕtve oči kniha ke stažení, zdarma Pre tvoje mŕtve oči ebook ve formátu pdf, Pre tvoje mŕtve oči knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Pre tvoje mŕtve oči pdf? Jak mohu stáhnout Pre tvoje mŕtve oči kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Pre tvoje mŕtve oči zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Pre tvoje mŕtve oči? stáhnout Pre tvoje mŕtve oči epub, stáhnout Pre tvoje mŕtve oči ebook epub, Pre tvoje mŕtve oči e-kniha ve formátu epub, zdarma Pre tvoje mŕtve oči ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Pre tvoje mŕtve oči epub? Jak stáhnout knihu Pre tvoje mŕtve oči ve formátu epub? Pre tvoje mŕtve oči mobi, stáhnout Pre tvoje mŕtve oči mobi, stáhnout Pre tvoje mŕtve oči e-kniha mobi, Pre tvoje mŕtve oči kniha ve formátu mobi, zdarma Pre tvoje mŕtve oči ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Pre tvoje mŕtve oči mobi? Jak mohu stáhnout knihu Pre tvoje mŕtve oči v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Pre tvoje mŕtve oči z František Juriga zdarma? Jak stáhnout Pre tvoje mŕtve oči z František Juriga e-knihu zdarma?

Leave a Reply