Príčina smrti: Míting

Príčina smrti: Míting

Príčina smrti: Míting stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Príčina smrti: Míting z Patrick M. Lencioni

 • Název knihy: Príčina smrti: Míting
 • Autor knihy: Patrick M. Lencioni
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 212
 • Žánrové knihy: Management, řízení, personalistika
 • ISBN: 978-80-8156-059-0
 • EAN: 9788081560590
 • Dostupné soubory: pricina-smrti-miting-336509.pdf, pricina-smrti-miting-336509.epub, pricina-smrti-miting-336509.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Príčina smrti: Míting v dolní části stránky

Shrnutí knihy Príčina smrti: Míting z Patrick M. Lencioni

Patrick Lencioni sa v ďalšom bestselleri v štýle manažérskej bájky zameriava na vyliečenie jedného z najboľavejších problémov moderného biznisu, ktorý je zároveň aj najzanedbávanejší.

Tým problémom sú zlé a neproduktívne stretnutia. A to, čo navrhuje, je veľmi jednoduché a zároveň veľmi revolučné. Casey McDaniel, zakladateľ a CEO spoločnosti Yip Software, sa ocitol v pasci problému, ktorý sám spôsobil, ale nevie, ako z neho von. Ani netuší, koho by mohol požiadať o pomoc. Jeho zamestnanci mu nepomôžu. Oni sú z jeho mučivých porád frustrovaní ešte viac ako on sám. Do jeho sveta však vstúpi nečakaný poradca, Will Petersen. Vymyslí a navrhne nekonvenčný a radikálny spôsob reorganizácie všetkých stretnutí a porád vo firme. Casey je už taký bezradný, že je ochotný počúvať aj mladého Willa. A robí dobre…

Lencioni aj v tejto knihe používa fiktívny príbeh na to, aby ilustroval základný model riešenia pálčivého problému firemnej kultúry a zároveň ukázal, ako ho aplikovať v reálnom živote. Kniha Príčina smrti: MÍTING je návodom pre lídrov, ktorí chcú odstrániť zo života firmy mrhanie časom a frustráciu medzi zamestnancami. Mítingy v každej organizácii sa totiž môžu stať vzrušujúcim prostredím vášnivej zaangažovanosti všetkých členov tímu.

"Napriek sugestívnemu názvu nie je „Príčina smrti“ thrillerom; podobne ako viaceré Lencioniho knihy však ponúka príbeh a cez príbeh prerozprávané manažérske chyby, zlyhania a naopak tipy a triky, ako sa im vyhnúť. Hlavnou témou sú tentoraz pracovné stretnutia a porady, tieto často „zúfalo dlhé a zdanlivo zbytočné“ činnosti organizácií.

Lencioni provokuje: „Míting je neproduktívny a otravný kvôli postoju a prístupu ľudí, ktorí ho vedú alebo sa ho iným spôsobom zúčastňujú.“ Riešenia, ktoré ponúka, nie sú šokujúce ani neuskutočniteľné. Rozlišujte operatívne a strategické porady. Každému typu dajte primeranú štruktúru. Nahraďte zbytočné emaily krátkymi osobnými stretnutiami, napríklad rannými päťminútovkami. A najmä, nevyhýbajte sa konfliktom, ideovým konfrontáciám, boju nápadov a názorov. Práve nedostatok zápletky vyciciava z pracovných stretnutí život.

V našom domácom slovensko-českom kontexte budú pre úspešnú aplikáciu Lencioniho princípov dôležité prinajmenšom ďalšie dva faktory: schopnosť moderátorov porád udržať štruktúru a ustrážiť, aby ideový konflikt nepreskočil do osobného zápasu. A tiež strategické rozhodnutie, nerobiť priveľa vecí zároveň. Manažérske kalendáre, obťažkané štyrmi-piatimi mítingami denne, potrebujú selekciu, s ktorou Lencioni ráta ako s predpokladom. Jeho „Príčina smrti“ je však v každom prípade dobrým štartom a odrazovým mostíkom v boji s nudou a zbytočnosťou, ktorá môže skončiť až pomyselnou smrťou ideí a tvorivosti."

Daniel Bútora

Lektor, kouč a senior konzultant FBE

„Je úžasné, aký veľký vplyv má spôsob vedenia mítingov na to, ako fungujeme v práci, či sme nabití pozitívnou energiou, radosťou a pracovným zápalom, alebo sa cítime unavení, vyšťavení a demotivovaní. Patrick Lencioni na príbehu firmy výborne ilustruje, aký význam má štruktúra mítingov na celé fungovanie spoločnosti a motiváciu zamestnancov. Kniha ponúka jasný návod na to, ako posilniť tímovú spoluprácu a ako odomknúť rastový potenciál firmy. Vďaka jednoduchej štruktúre aplikovateľnej pre každý typ spoločnosti je kniha ľahkým a prínosným čítaním nielen pre manažérov firiem, ale aj všetkých ostatných, ktorí vedú stretnutia pracovných, športových či dobrovoľníckych tímov.”

Martina Joshi

Human Resources Manager, Kellys Bicycles s.r.o.

„Máte niekto číslo na Willa? Denné päťminútovky zvládame na výbornú – postojačky v kuchynke, pri rannej káve. Ale Willova pomoc by mohla byť užitočná v každej orgnizácii. Našťastie je tu táto kniha – navrhnutá typológia stretnutí je veľmi podnetná. Príbeh o Willovi je zároveň ďalším potvrdením, že je vždy fajn, keď sa na situáciu vo vašej firme pozrie niekto zvonka.“

Martina Zacharová

Finance Manager, TriGranit Bratislava s.r.o.

Stáhnout Príčina smrti: Míting knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Príčina smrti: Míting je 212 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Príčina smrti: Míting kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Príčina smrti: Míting z Patrick M. Lencioni – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Príčina smrti: Míting z Patrick M. Lencioni.

Populární vyhledávání: Príčina smrti: Míting pdf, stáhnout Príčina smrti: Míting pdf, stáhnout Príčina smrti: Míting knihu pdf, Príčina smrti: Míting kniha ve formátu pdf, zdarma Príčina smrti: Míting kniha ke stažení, zdarma Príčina smrti: Míting ebook ve formátu pdf, Príčina smrti: Míting knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Príčina smrti: Míting pdf? Jak mohu stáhnout Príčina smrti: Míting kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Príčina smrti: Míting zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Príčina smrti: Míting? stáhnout Príčina smrti: Míting epub, stáhnout Príčina smrti: Míting ebook epub, Príčina smrti: Míting e-kniha ve formátu epub, zdarma Príčina smrti: Míting ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Príčina smrti: Míting epub? Jak stáhnout knihu Príčina smrti: Míting ve formátu epub? Príčina smrti: Míting mobi, stáhnout Príčina smrti: Míting mobi, stáhnout Príčina smrti: Míting e-kniha mobi, Príčina smrti: Míting kniha ve formátu mobi, zdarma Príčina smrti: Míting ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Príčina smrti: Míting mobi? Jak mohu stáhnout knihu Príčina smrti: Míting v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Príčina smrti: Míting z Patrick M. Lencioni zdarma? Jak stáhnout Príčina smrti: Míting z Patrick M. Lencioni e-knihu zdarma?

Leave a Reply