První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský

První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský

První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský z Jiří Krutina

 • Název knihy: První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský
 • Autor knihy: Jiří Krutina
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 200
 • Žánrové knihy: Křesťanství
 • ISBN: 9788088117063
 • EAN: 9788088117063
 • Dostupné soubory: prvni-cesky-filozof-a-vlastenec-jeronym-prazsky-312119.pdf, prvni-cesky-filozof-a-vlastenec-jeronym-prazsky-312119.epub, prvni-cesky-filozof-a-vlastenec-jeronym-prazsky-312119.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský v dolní části stránky

Shrnutí knihy První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský z Jiří Krutina

Kniha se pokouší postřehnout a dát plastický živý příběh vnitřnímu životu i osudu, nám dnes na první pohled možná vzdáleného středověkého člověka, Jeronýma z Prahy a představit jeho duševní svět a životní zápas v myšlenkovém klimatu své doby mající slyšitelné ozvěny až do současnosti. Od jeho násilné smrti (30. 5. 1416) uplynulo právě letos 600 let. Stihnul jej stejný osud jako jeho staršího a známějšího přítele Jana Husa, v jehož stínu zůstal „jako ten druhý“ skryt nánosy historie. Podobný osud jej stihl symbolicky i letos, kdy byl ve veřejném prostoru zastíněn připomínáním si výročí 700 let od narození římského císaře a českého krále Karla IV. Míním, že osoba, život i poselství pražského rodáka Jeronýma je neméně, či možné ještě více promlouvající k dnešní době.

Jeroným byl ve své době všeobecně uznávaným evropským vzdělancem, který se aktivně účastnil filozofického i politického života své doby, zápasu českých reformních mistrů univerzity pražské i vysoké evropské politiky a diplomacie. Jako první se pokusil formulovat co je české národní společenství, a tak jej můžeme právem nazývat prvním českým vlastencem, nebyl teologem, jako jeho kolega Hus a ostatní vůdci české reformace, nestranil se životu ve všech jeho podobách, ale jako milovník hudby, zpěvák i obdivovatel krásy žen, byl filozofem v pravém slova smyslu. Kniha je oživením nikým neschváleného životního příběhu filozofa, který se aktivně zapojil do veřejného života, konfrontován s vládnoucími koncepty a dogmaty své doby, z kterých byly odvozeny mocenské struktury tehdejší středověké Evropy, které neváhal podrobovat kritickému filozofickému zkoumání, což je dovedlo až na hranici. Jeho skonem jako by v Čechách započalo období těhotného neklidu před bouří.

Kniha si neklade za cíl přinést nějaká nová historická fakta, ale spíše pokusit se dát lidskou tvář zkušenostnímu rozjímání nad osobitostí Jeronýmově a komunikovat hlas jeho duše dnešnímu čtenáři oslovujícím způsobem při připomínce 600 let od jeho skonu.

Stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský je 200 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský z Jiří Krutina – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský z Jiří Krutina.

Populární vyhledávání: První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský pdf, stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský pdf, stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský knihu pdf, První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský kniha ve formátu pdf, zdarma První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský kniha ke stažení, zdarma První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský ebook ve formátu pdf, První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský pdf? Jak mohu stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský? stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský epub, stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský ebook epub, První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský e-kniha ve formátu epub, zdarma První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský epub? Jak stáhnout knihu První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský ve formátu epub? První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský mobi, stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský mobi, stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský e-kniha mobi, První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský kniha ve formátu mobi, zdarma První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský mobi? Jak mohu stáhnout knihu První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský z Jiří Krutina zdarma? Jak stáhnout První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský z Jiří Krutina e-knihu zdarma?

Leave a Reply