Rozprava o metodě

Rozprava o metodě

Rozprava o metodě stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Rozprava o metodě z René Descartes

 • Název knihy: Rozprava o metodě
 • Autor knihy: René Descartes
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 78
 • Žánrové knihy: Filozofie
 • ISBN: 978-80-7298-212-7
 • EAN: 9788072982127
 • Dostupné soubory: rozprava-o-metode-312135.pdf, rozprava-o-metode-312135.epub, rozprava-o-metode-312135.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Rozprava o metodě v dolní části stránky

Shrnutí knihy Rozprava o metodě z René Descartes

Rozprava o metodě byla vydána roku 1637 v Leidenu jako předmluva ke třem spisům, v nichž Descartes vykládá své matematické a přírodně filosofické názory (Dioptrika, Meteory a Geometrie). Autor v ní seznamuje čtenáře s motivy své práce, předkládá její dílčí výsledky a nabízí k úvaze teoretické i praktické výhody svého vědeckého přístupu. Za zmínku především stojí, že zde formuluje principy své vědecké metody a spolu s tím i podává náčrt své metafyziky. Stejně historicky významná je i jeho výzva změnit postavení člověka ve světě, již lze shrnout autorovými slovy: „staneme se jakoby pány a vlastníky přírody“. Rozprava o metodě je jedním z prvních textů, v nichž je vysloveno moderní porozumění člověka sobě i světu.

Stáhnout Rozprava o metodě knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Rozprava o metodě je 78 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Rozprava o metodě kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Rozprava o metodě z René Descartes – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Rozprava o metodě z René Descartes.

Populární vyhledávání: Rozprava o metodě pdf, stáhnout Rozprava o metodě pdf, stáhnout Rozprava o metodě knihu pdf, Rozprava o metodě kniha ve formátu pdf, zdarma Rozprava o metodě kniha ke stažení, zdarma Rozprava o metodě ebook ve formátu pdf, Rozprava o metodě knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Rozprava o metodě pdf? Jak mohu stáhnout Rozprava o metodě kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Rozprava o metodě zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Rozprava o metodě? stáhnout Rozprava o metodě epub, stáhnout Rozprava o metodě ebook epub, Rozprava o metodě e-kniha ve formátu epub, zdarma Rozprava o metodě ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Rozprava o metodě epub? Jak stáhnout knihu Rozprava o metodě ve formátu epub? Rozprava o metodě mobi, stáhnout Rozprava o metodě mobi, stáhnout Rozprava o metodě e-kniha mobi, Rozprava o metodě kniha ve formátu mobi, zdarma Rozprava o metodě ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Rozprava o metodě mobi? Jak mohu stáhnout knihu Rozprava o metodě v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Rozprava o metodě z René Descartes zdarma? Jak stáhnout Rozprava o metodě z René Descartes e-knihu zdarma?

Leave a Reply