Rukopisy z Nag Hammádí 1

Rukopisy z Nag Hammádí 1

Rukopisy z Nag Hammádí 1 stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Rukopisy z Nag Hammádí 1 z Petr Pokorný

 • Název knihy: Rukopisy z Nag Hammádí 1
 • Autor knihy: Petr Pokorný
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 360
 • Žánrové knihy: Všeobecné a ostatní
 • ISBN: 978-80-7429-793-9
 • EAN: 9788074297939
 • Dostupné soubory: rukopisy-z-nag-hammadi-1-313549.pdf, rukopisy-z-nag-hammadi-1-313549.epub, rukopisy-z-nag-hammadi-1-313549.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Rukopisy z Nag Hammádí 1 v dolní části stránky

Shrnutí knihy Rukopisy z Nag Hammádí 1 z Petr Pokorný

Příznivé klimatické podmínky Egypta umožnily dochování rukopisů různého obsahu a rozličných literárních žánrů. Jedinečné svědectví o tom podává soubor koptsky psaných textů, který je znám pod názvem kodexy z Nag Hammádí (sestaveny v 4./5. stol.).
První svazek tohoto výboru textů z Nag Hammádí přináší spisy z druhého kodexu, které jsou tak různorodé jako celý soubor sám. Ve druhém kodexu se dochovalo mj. tzv. Tomášovo evangelium (pol. 2. stol.), jakási sbírka výroků Ježíše navazující na některé proudy staré křesťanské tradice o Ježíšovi a částečně poznamenaná i předgnostickým platonizujícím myšlením; dále Filipovo evangelium, které je ovlivněno valentinskou gnózí (2. stol.) a vyjadřuje mj. zajímavé gnostické pojetí smrti. Patří sem i spis zvaný Podstata archontů (2. pol. 3. stol.), kde se čtenář dozvídá něco o vzniku, povaze a působení nižších božských bytostí, které stvořily tento svět a snaží se v něm svévolně uplatňovat svoji moc. Další spis O původu světa (konec 3. / začátek 4. stol.) pojednává o celé historii světa, přičemž vykládá první kapitoly knihy Genesis v gnostickém duchu. Výklad o duši představuje pokus interpretovat řecký mýtus o pádu duše svébytným a tvůrčím způsobem za použití biblických citátů, ale i citátů z Homéra. A konečně Tomášova kniha, text stylizovaný jako dialog se vzkříšeným Kristem, je výzva k duchovnímu zdokonalení, v níž jsou prvky platónské etiky spojeny s vypjatym asketismem.

Stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Rukopisy z Nag Hammádí 1 je 360 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Rukopisy z Nag Hammádí 1 kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Rukopisy z Nag Hammádí 1 z Petr Pokorný – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Rukopisy z Nag Hammádí 1 z Petr Pokorný.

Populární vyhledávání: Rukopisy z Nag Hammádí 1 pdf, stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 pdf, stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 knihu pdf, Rukopisy z Nag Hammádí 1 kniha ve formátu pdf, zdarma Rukopisy z Nag Hammádí 1 kniha ke stažení, zdarma Rukopisy z Nag Hammádí 1 ebook ve formátu pdf, Rukopisy z Nag Hammádí 1 knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 pdf? Jak mohu stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Rukopisy z Nag Hammádí 1? stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 epub, stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 ebook epub, Rukopisy z Nag Hammádí 1 e-kniha ve formátu epub, zdarma Rukopisy z Nag Hammádí 1 ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Rukopisy z Nag Hammádí 1 epub? Jak stáhnout knihu Rukopisy z Nag Hammádí 1 ve formátu epub? Rukopisy z Nag Hammádí 1 mobi, stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 mobi, stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 e-kniha mobi, Rukopisy z Nag Hammádí 1 kniha ve formátu mobi, zdarma Rukopisy z Nag Hammádí 1 ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Rukopisy z Nag Hammádí 1 mobi? Jak mohu stáhnout knihu Rukopisy z Nag Hammádí 1 v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 z Petr Pokorný zdarma? Jak stáhnout Rukopisy z Nag Hammádí 1 z Petr Pokorný e-knihu zdarma?

Leave a Reply