Sidra Noach

Sidra Noach

Sidra Noach stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Sidra Noach z David Jan Novotný

 • Název knihy: Sidra Noach
 • Autor knihy: David Jan Novotný
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2010
 • Počet stránek: 384
 • Žánrové knihy: Česká a slovenská próza
 • ISBN: 978-80-242-2754-2
 • EAN: 9788024227542
 • Dostupné soubory: sidra-noach-36463.pdf, sidra-noach-36463.epub, sidra-noach-36463.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Sidra Noach v dolní části stránky

Shrnutí knihy Sidra Noach z David Jan Novotný

Píše se srpen 2002. Čechy postihla tisíciletá povodeň, svým rozsahem připomínající biblický příběh Noachův. Stovky lidí přišly o své domovy, tisíce bylo nutno evakuovat ze zatopených oblastí. Také Židé z Josefova a z dalších částí Židovského Města musejí opustit své byty. Hledají útočiště u svých souvěrců. V židovském penzionátu pana Reicha na Vinohradech se řízením osudu schází deset mužů, tvořících minjan. Jsou různého věku, od patnácti do osmdesáti let, z různých prostředí, s různými životními zkušenostmi. Jejich osudy se postupně odhalují prostřednictvím historek, jež si v dlouhých chvílích vyprávějí, nebo vzpomínek, které se jim v této mimořádné situaci vynořují. Spolu s nimi se opět odkrývá zloba, nesmyslnost, absurdita neblahých minulých režimů, jež pronásledovaly hlavně Židy.
Trpké, ale přesto až neuvěřitelně komicky vyznívající osobní historie nám prozaik David Jan Novotný předává vlastní i sdílenou zkušeností. Zná současný židovský svět Prahy, jeho prostředí, jazyk, zvyklosti a obřady. Příběhy, které vypráví laskavě, s charakteristickým ironickým humorem, získávají v jeho podání moudrost dávných biblických poučení i jistou smířlivost poznání, jež přesahuje celé generace. Už šedesát let jsem tu neměl být. Kde jste vy, kde jsem já? A kde jsou ostatní?

Stáhnout Sidra Noach knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Sidra Noach je 384 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Sidra Noach kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Sidra Noach z David Jan Novotný – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Sidra Noach z David Jan Novotný.

Populární vyhledávání: Sidra Noach pdf, stáhnout Sidra Noach pdf, stáhnout Sidra Noach knihu pdf, Sidra Noach kniha ve formátu pdf, zdarma Sidra Noach kniha ke stažení, zdarma Sidra Noach ebook ve formátu pdf, Sidra Noach knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Sidra Noach pdf? Jak mohu stáhnout Sidra Noach kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Sidra Noach zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Sidra Noach? stáhnout Sidra Noach epub, stáhnout Sidra Noach ebook epub, Sidra Noach e-kniha ve formátu epub, zdarma Sidra Noach ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Sidra Noach epub? Jak stáhnout knihu Sidra Noach ve formátu epub? Sidra Noach mobi, stáhnout Sidra Noach mobi, stáhnout Sidra Noach e-kniha mobi, Sidra Noach kniha ve formátu mobi, zdarma Sidra Noach ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Sidra Noach mobi? Jak mohu stáhnout knihu Sidra Noach v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Sidra Noach z David Jan Novotný zdarma? Jak stáhnout Sidra Noach z David Jan Novotný e-knihu zdarma?

Leave a Reply