Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč

Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč

Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč z Radomíra Sedláková

 • Název knihy: Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč
 • Autor knihy: Radomíra Sedláková
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 280
 • Žánrové knihy: Architektura
 • ISBN: 9788087073995
 • EAN: 9788087073995
 • Dostupné soubory: slavne-vily-prahy-6-bubenec-346834.pdf, slavne-vily-prahy-6-bubenec-346834.epub, slavne-vily-prahy-6-bubenec-346834.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč v dolní části stránky

Shrnutí knihy Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč z Radomíra Sedláková

Tato knížka, kterou připravilo nakladatelství FOIBOS BOOKS představuje sondu do pozoruhodného urbánního prostoru Prahy, souboru vilových staveb v Praze-Bubenči, tvořících výjimečnou enklávu v městské aglomeraci. Z architektonického hlediska nejzajímavější je etapa, předcházející první světovou válku. V těchto obdobích a zvláště na přelomu 19. a 20. století se konstituoval nový společenský statut vily, ohlašující nový životní styl a také široké kulturní a společenské poslání. Vila byla pojímána jako gesamtkunstwerk, se všemi interiérovými prvky, vnější formou i zahradou.

Příběhy bubenečských vil uvádí nejstarší z nich, Lannova vila, postavená v italském duchu s pompejskými interiéry s nástěnnými malbami, jakýsi poetický sen o příjemném životě. Pak se objevuje řada neorenesančních klasicizujících vil a později „moderních“ vil, usilujících o kulturní obrodu společenského života. Připomeňme zde Suchardovu vilu od Jana Kotěry, zvěstování nové doby, nového cítění, nového pravdivého umění. Dnes je skoro neuvěřitelné, jaký kulturní a společenský význam tato a jiné podobné stavby tehdy měly. Nebo nedaleká Koulova vila, která uváděla na scénu vlastenecké lidové motivy. Představovala pokus o národní sloh, podobně jako blízko stojící Jurkovičova vila..

V meziválečném období se do bubenečské čtvrti soustřeďuje nejbohatší klientela, která dává u svých palácových vil přednost reprezentativnímu historizujícímu stylu jak o tom svědčí například vily Petschků. Každá vila je příběh, život, který se v ní odehrává, může být vylíčen jako román. Každá doba do něj vnáší změny, generační, stylové, provozní. Jen si všimněme, jak třeba v meziválečném období přibývaly k domům garáže. Vilová architektura v Praze-Bubenči si i dnes plně zasluhuje pozornost, jak z hlediska historie rezidenční vilové architektury, tak i z hlediska společenských, kulturních a politických událostí a osudů. Autoři knihy představují na více jak 270 stránkách 64 stávajících vil a na devíti dalších stavbách ukazují jak si s nimi doba a osud zahrál hru na mizení.

Autorský tým vedl prof. Petr Urlich a Jiří Podrazil k ní pořídil současnou fotodokumentaci.

Stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč je 280 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč z Radomíra Sedláková – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč z Radomíra Sedláková.

Populární vyhledávání: Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč pdf, stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč pdf, stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč knihu pdf, Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč kniha ve formátu pdf, zdarma Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč kniha ke stažení, zdarma Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč ebook ve formátu pdf, Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč pdf? Jak mohu stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč? stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč epub, stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč ebook epub, Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč e-kniha ve formátu epub, zdarma Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč epub? Jak stáhnout knihu Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč ve formátu epub? Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč mobi, stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč mobi, stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč e-kniha mobi, Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč kniha ve formátu mobi, zdarma Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč mobi? Jak mohu stáhnout knihu Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč z Radomíra Sedláková zdarma? Jak stáhnout Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč z Radomíra Sedláková e-knihu zdarma?

Leave a Reply